-

לקוחות ב"פרטנר טי-וי": התקלות נמשכות

לדבריהם, הנחיית החברה לנתק ולחבר מחדש את הממיר לא יעילה. פרטנר: "הטיפול בתקלה צפוי להימשך לאורך הלילה"
דנה ירקצי
11 בינואר 2021
23:31

למרות הניסיונות של חברת פרטנר לתקן את התקלה הארצית בחיבור לשירות הטלוויזיה "פרטנר טי-וי", לקוחות עדיין מדווחים הערב (שני) כי הם לא מצליחים להתחבר לממשק וכי אין מענה בשירות הלקוחות. לדבריהם, ההנחיה שניתנת לחבר ולנתק את הממיר מהחשמל לא פותרת את הבעיה.

"בפרטנר אין מענה, אין שירות לקוחות. אתה יכול להישאר שעה על הקו ולהמתין, אבל אין עם מי לדבר", סיפר לכאן חדשות לקוח שכבר ארבעה ימים לא מצליח להתחבר לממשק. "באשר לחיבור עצמו, זה לפעמים תקול ולפעמים עובד, כל הזמן נתקע. גם כשזה עולה, זה נתקע אחרי כמה דקות. בלתי אפשרי לצפות בכל הערוצים וב-VOD, אפשר רק בנטפליקס וביוטיוב. ניתקתי וחיברתי מהחשמל בימים האחרונים 50 פעם בערך".

בימים האחרונים לקוחות חוו תקלות בצפייה ועל המסך הופעה הודעת שגיאה של סנכרון מול המערכות לצפייה בשירות. בפרטנר הנחו את הלקוחות לפתור את הבעיה על ידי ניתוק הממיר והנתב מהחשמל לצורך אתחול וסנכרון.

בפרטנר עדכנו כי "השירות מתחיל לחזור בהדרגה לחלק מהלקוחות שחווו תקלה". לדבריהם, "אחוז משמעותי עושה שימוש בצפייה בערוצי קשת, רשת וכאן באמצעות האפליקציות שממשיכות לעבוד כרגיל. כל האפליקציות בממיר, כולל נטפליקס, יוטיוב ועוד, גם הן עובדות כרגיל. הטיפול בתקלה נמשך, וצפוי להימשך לאורך הלילה במטרה להחזיר במהרה את השירות לתקינות מלאה".

מוקדם יותר היום נמסר מהחברה: "צוותי ההנדסה והטכנולוגיה של החברה, יחד עם מומחים בין-לאומיים פועלים לתקן את התקלה. אנחנו מתנצלים בפני הלקוחות ונעדכן ברגע שיימצא פתרון".