נתניהו

מהטיקטוק לקלפי: הנשק החדש של הבחירות עומד לקראת מבחן

הבחירות לכנסת ה-24 היא תקופה רועשת במיוחד ברשתות החברתיות, באסמסים ובכל דרך שהפוליטיקאים יכולים להגיע לכיס שלנו בלי להפר הנחיות. זה הזמן בדיוק להבין – האם הלייקים יכריעו את הבחירות הקרובות, ומהו בכלל הסיכוי לשנות עמדות פוליטיות בפוסט?
עוד יום
12 בינואר 2021
10:49

הבחירות לכנסת ה-24 היא תקופה רועשת במיוחד ברשתות החברתיות, באסמסים ובכל דרך שהפוליטיקאים יכולים להגיע לכיס שלנו בלי להפר הנחיות. חשבון הטיקטוק של ראש הממשלה הוא אחד מהדברים החמים ברשת בזמן באחרון, ופוליטיקאים מימין ומשמאל לא מפסיקים לחפש את החידוש הבא. זה הזמן בדיוק לשאול - הלייקים יכריעו את הבחירות הקרובות? האם אנחנו עדיין צריכים להיצמד לערוצי החדשות הוותיקים ומהו בכלל הסיכוי לשנות עמדות פוליטיות בפוסט? 

הקרב על הלייק | האזינו להסכת "עוד יום" עם עקיבא נוביק

"חשבון הפייסבוק של נתניהו זהה לערוץ טלוויזיה בגודל בינוני", טוענת ד"ר תהילה שוורץ-אלטשולר, מומחית לתקשורת, משפט וטכנולוגיה. ועדיין היא לא ממהרת לקבוע שקמפיין דיגיטלי, מוצלח ככל שיהיה, יכול לשנות עמדות ב-180 מעלות. "אבל זה בהחלט יכול להזיז אנשים ממקום למקום, למשל בתוך הגוש". 

וכמובן שכל המרדף הדיגיטלי מכוון לקהל אחד עיקרי - הצעירים. "אנחנו יודעים שההשפעה של ההורים על הצעירים היא מאוד גבוהה", אומר צוריאל שרון, קמפיינר ובעלים שותף בחברת המחקרים דיירקט פולס. "ועדיין, אם יש היום פלטפורמה שמאפשרת לראש ממשלה או לכל פוליטיקאי להגיע היום לקהל הזה – אז
הוא יגיע לשם".