שכונת עין כרם בירושלים
צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

הנער שהרג את משפחתו בעין כרם סיים את תפקידו הבכיר בחברה שעבד בה

העזיבה הגיעה לאחר שידור הסדרה "המניע" ב"יס דוקו". הסדרה מגוללת את סיפורו של האיש בעת שהיה בן 14 וירה למוות במשפחתו - הוריו ושתי אחיותיו בשנת 1986. עד היום המניע לא ידוע
דניאל אלעזר
12 בינואר 2021
18:15

לאחר שידור הסדרה ״המניע״ ב"יס דוקו" על הנער בן ה-14 מעין כרם שבשנת 1986 שם קץ לחייהם של בני משפחתו - הוריו ושתי אחיותיו, העסקתו במקום עבודתו הנוכחי הופסקה. על פי החברה, הפסקת העבודה נעשתה בהסכמת שני הצדדים, לאחר כשנתיים שבהן כיהן "הנער" בתפקיד בכיר.

בימים האחרונים החלו להתפרסם ברשתות החברתיות פרטים המזהים את ״הנער״, היום בן 49, ובהם שמו, תפקידו ומקום עבודתו. גורם בחברה מסר לכאן חדשות כי ב"בתקופת עבודתו בחברה לא הייתה שום תקרית, לא הייתה שום בעיה, הוא עבד בצורה מופתית".

עוד הוסיף הגורם: ״יש נושאים מסוימים שאתה היית יכול לחיות איתם או לצידם ברמה כזאת או אחרת, אולי, וברגע שזה מקבל הד תקשורתי פתאום זה מקבל גם משמעויות אחרות״. זהותו של ״הנער״ אסורה גם היום בפרסום, זאת מכיוון שבעת ביצוע העבירה היה קטין ולפי חוק הנוער לא ניתן לפרסם את שמו וכן פרטים שעלולים להוביל לזהותו.

הסדרה ב"יס דוקו" של היוצרים טלי שמש ואסף סודרי, גוללה את סיפורו של הנער שבשנת 1986 שם קץ לחייהם של כל בני משפחתו, לאחר שירה בהם בזה אחר זה באמצעות רובה M-16. עד היום המניע נותר בגדר תעלומה. הנער הורשע בסעיף של הריגה ושוחרר לאחר שש שנים אותן ריצה במוסד. מאז המקרה המזעזע, הנער שיקם את חייו, למד באוניברסיטה, התחתן, הקים משפחה ונולדו לו שני ילדים.

מהחברה שבה עבד "הנער" עד עתה נמסר כי לא ידעו על עברו הפלילי בעת שהתקבל לעבודה. נוסף על כך ציינו כי הוא אף עבר בהצלחה מבדק אמינות. "לחברה אין כלים לחקור אירוע שהתרחש לפני עשרות שנים, וגם ברגע זה אין בידי החברה מידע עובדתי חד משמעי שקושר את העובד לאירוע המדובר, פרט לפרסומים בתקשורת. משכך, ברור הוא שהחברה לא ידעה על כך גם בעת קבלתו לתפקיד והסתמכה על קורות החיים שהוצגו בפניה, מבחן אמינות וכן על ממליצים ממקומות עבודה קודמים. העובד עבר את כל הבדיקות בהצלחה. הוחלט לסיים את עבודתו של העובד בהסכמה".

תגיות:
עין כרם