-

משרד הבריאות יבקש להאריך את הסגר לשלושה שבועות

הבקשה באה על רקע מספר הנדבקים שהגיע לשיא ובעקבות העלייה המתמשכת במספר החולים בקורונה שמצבם קשה. במשרד הבריאות הביעו דאגה מהמוטציות שגורמות לעלייה בתחלואה בילדים ונוער בשבועיים האחרונים • אירועים, מוזיאונים והופעות - נתניהו ובכירי משרד הבריאות קיימו דיון נוסף בהקלות "הדרכון הירוק"
קטי דור וגילי כהן
12 בינואר 2021
19:58
עודכן ב 20:27

בכירים במשרד הבריאות מעריכים כי המשרד יבקש הארכה של שבוע נוסף לסגר. כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. הבקשה באה על רקע מספר הנדבקים שהגיע לשיא ובעקבות העלייה המתמשכת במספר החולים בקורונה שמצבם קשה. במשרד הבריאות הביעו דאגה מהמוטציות שגורמות לעלייה בתחלואה בילדים ונוער בשבועיים האחרונים.

ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי-פרייס ציינה הערב בתדרוך לעיתונאים כי מאתמול נוספו 140 חולים שמצבם קשה וקריטי וכי 17% מהחולים שמצבם קשה כבר קיבלו את מנת החיסון הראשונה. "אנחנו יודעים שמנת חיסון אחת לא מספקת", אמרה ד"ר אלרעי פרייס. על פי ההערכות, מספר החולים שמצבם קשה ימשיך לעלות גם בשבוע הבא.

בכירים במערכת הבריאות מעריכים כי גם לאחר השבועיים של הסגר השלישי, מספר החולים בבתי החולים יהיה גבוה ולא יתאפשר לפתוח את הסגר. במערכת ציינו כי 38% מהתחלואה בישראל היא בקרב ילדים ונוער בגילי 0 עד 19. לפי נתונים שפרסם פרופסור ערן סגל ממכון ויצמן, חלקם בתחלואה עלה ב-30% בשבועיים האחרונים.

בתדרוך התייחסה ד"ר אלרעי פרייס לחזרת מערכת החינוך לאחר הסגר השלישי ואמרה כי המערכת תחזור באותן מגבלות שהיו קודם. "הילדים לא מתחסנים ויכולים להידבק ולהדביק. לכן המגבלות יישארו. פייזר עובדת על חיסונים לילדים - וכך חברות נוספות", הוסיפה.

אירועים, מוזיאונים והופעות: דיון נוסף בהקלות "הדרכון הירוק"

נתניהו ובכירי משרד הבריאות קיימו הערב דיון נוסף בנושא ה"דרכון הירוק" שיעניק הקלות למי שחוסן במנה השנייה. בין היתר ההקלות כוללות אפשרות להשתתף באירועים ובכנסים, להגיע למוזיאונים, להופעות תרבות ועוד.

נבחנת האפשרות להכליל גם מסעדות ובתי קפה ברשימה, אך כרגע ישנה מחלוקת בנוגע לשאלה אם לנקוט בצעד גורף, ולאפשר למעשה לפתוח את כל אותם ענפים עבור המחוסנים, או לפתוח בצורה מתונה יותר כמה ענפים, ובאופן הדרגתי ביותר מחשש לעלייה בנתוני התחלואה. הסכמות או החלטות לא התקבלו, דיון נוסף צפוי להתקיים בהמשך השבוע.

החל ממחר יוכלו להתחסן במנה הראשונה של החיסון לקורונה מבוטחי קופות החולים בני 50 ומעלה. עד כה חוסנו בישראל יותר מ-1,850,000 בני אדם. משרד הבריאות עדכן הבוקר כי אתמול אובחנו 9,583 נדבקים בקורונה - שיא חדש במספר הנדבקים ביום. נעשו כ-127 אלף בדיקות ושיעור הבדיקות החיוביות עמד על 7.6%. בבתי החולים מאושפזים 1,027 חולי קורונה שמצבם קשה, 247 מהם מונשמים. מפרוץ המגפה מתו 3,704 חולי קורונה.