בנייני האומה בירושלים
צילום: נתי שוחת, פלאש 90

חגיגת הבונוסים של בנייני האומה - מכספי הציבור

למרות המשבר, בדירקטוריון של מרכז הקונגרסים הוחלט להעניק מענקים לבכירים בגובה 1.7 מיליון שקלים. עו"ד דוד שמרון, יו"ר הדירקטוריון, ממליץ לתת מענק של כמיליון שקלים למנכ"לית היוצאת ו-400 אלף שקלים למשנה שלה
דנה ירקצי
12 בינואר 2021
21:17

למרות משבר הקורונה, בדירקטוריון של חברת מרכז הקונגרסים בנייני האומה, חברה שנמצאת בשליטה של עיריית ירושלים והסוכנות היהודית, החליטו להעניק לבכירים מענקים של 1.7 מיליון שקלים. כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11.

עורך הדין דוד שמרון, יו"ר הדירקטוריון ומי שמקדם תוכנית בנייה של משרדים ומלון במתחם באמצעות מכירת הבעלות לקק"ל, הביא להצעת החלטה לפיה כחלק מהמכירה של בעלות השליטה של הסוכנות היהודית לקק"ל, יתבצע מתן מענקים לעובדי החברה - כפי שנהוג בחברות פרטיות גדולות. שמרון ממליץ לתת מענק של כמיליון שקלים למנכ"לית היוצאת מירה אלטמן ו-400 אלף שקלים למשנה למנכ"ל אלכס אלטר.

שאר הכסף - 300 אלף שקלים יחולקו בין 17 עובדי החברה בזיקה למשכורתם החודשית. ההצעה אושרה על ידי הסוכנות היהודית באמצעות לשכת החברות, וכעת מחכה לאישור חברי הדירקטוריון. בכירים בסוכנות היהודית טוענים כי מדובר בסכומים אסטרונומיים לחברה שנשלטת על ידי גופים שאמורים לשרת את הציבור, ויתרה מכך, סכום המענק שאמורה לקבל המנכ"לית לצד המשנה גבוהים בהרבה מהסכום המחולק בין העובדים עצמם.

מטעמו של עורך הדין שמרון נמסר: "אין לו אינטרס בבונוסים, שעה שהוא משקיע לילות כימים במשך שנים לקידום פרויקט אדיר לטובת ירושלים ללא תמורה כלשהי ובהתנדבות מלאה".

מבנייני האומה ירושלים נמסר בתגובה: "מדובר בהסכם העברת שליטה של החברה בין הסוכנות היהודית שהחזיקה בכ-75% לידי קק"ל, לפי שווי חברה של 900 מיליון שקלים. התגמול למנהלים ועובדי החברה, אשר אושר על ידי הסוכנות היהודית, מקובל בהעברות שליטה מסוג זה גם בחברות ממשלתיות ופרטיות. 

"גובה התגמול ל-17 עובדי החברה לקח בחשבון את הוותק וגובה שכרם בחברה, מה גם שהוא אינו גבוה ביחס לערך שהחברה הציפה שהוא כ-900 מיליון שקלים". מהסוכנות היהודית נמסר: "הנושא נדון על ידי דירקטוריון בנייני האומה ועוד לא התקבלה כל החלטה בנושא".

תגיות:
ירושלים