נחיתת משלוח חיסונים לנגיף קורונה בנתב"ג, בחודש שעב
צילום: אי-פי

עד יום שני: מיליון וחצי חיסונים נוספים צפויים להגיע לישראל

מחר ומחרתיים יגיעו 480 אלף חיסונים של מודרנה. בימים ראשון ושני ינחתו מיליון חיסונים של פייזר. ההערכה: משבוע הבא תחול הורדה נוספת של גיל המתחסנים לגיל 40 ומעלה.
שרון עידן
12 בינואר 2021
20:27

מיליון וחצי מנות חיסון נוספות לנגיף קורונה צפויות להגיע לישראל עד ליום שני הקרוב. כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. על פי הדיווח בימים רביעי וחמישי השבוע יגיעו מאירופה 480 אלף חיסונים של חברת מודרנה. בהמשך, בימים ראשון ושני בשבוע הבא ינחתו מיליון מנות חיסון של חברת פייזר. המשמעות היא שככל הנראה משבוע הבא תחול הורדה נוספת של גיל המתחסנים לגיל 40 ומעלה.

בתוך כך, מנתוני מחקר ראשוניים שפרסמה הערב קופת החולים כללית אודות השפעת החיסונים של חברת פייזר, עולה כי חלה ירידה משמעותית בהדבקות בנגיף בקרב מתחסנים במנת החיסון הראשונה החל מהיום ה-14 למתן החיסון. על פי הנתונים ביום ה-14 למתן החיסון חלה ירידה משמעותית של כ-33% בשיעור החיוביים בקרב המתחסנים. ראש מערך החדשות של קופת החולים, פרופ' רן בליצר, מסר כי אמנם "אלו ממצאים ראשוניים בלבד, אולם הם מעודדים". פרופ' בליצר הוסיף כי התוצאות תואמות בתזמון ובמגמה שהן מראות לממצאים שנצפו במחקר של יצרנית החיסון.

מוקדם יותר ציינה ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר אלרעי-פרייס בתדרוך לעיתונאים כי מאתמול נוספו 140 חולים שמצבם קשה וקריטי וכי 17% מהחולים שמצבם קשה כבר קיבלו את מנת החיסון הראשונה. "אנחנו יודעים שמנת חיסון אחת לא מספקת", אמרה ד"ר אלרעי פרייס.

בתדרוך התייחסה ד"ר אלרעי פרייס לחזרת מערכת החינוך לאחר הסגר השלישי ואמרה כי המערכת תחזור באותן מגבלות שהיו קודם. "הילדים לא מתחסנים ויכולים להידבק ולהדביק. לכן המגבלות יישארו. פייזר עובדת על חיסונים לילדים - וכך חברות נוספות", הוסיפה.

בנוסף, היום חצה מספר הישראלים שהתחסנו לנגיף קורונה את רף שני מיליון המתחסנים. בסניף קופת חולים לאומית באשדוד חוסנה במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין, המחוסנת השני מיליון - אתי שמש, מורה תושבת העיר.