אדלסון ונתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, אי-פי

גורמים משפטיים: אי זימון אדלסון לעדות מוקדמת - טעות

משפט נתניהו: הגורמים אומרים שמצבו הבריאותי היה ידוע לפרקליטות, וטוענים שהיה אפשר להביא את המיליארדר, שמת אתמול, כפי שהביאו את טלנסקי כדי שיעיד במשפטו של אולמרט • בפרקליטות המדינה אמרו שבחנו את העניין והיו מודעים לגילו ומצבו של אדלסון, אך הוחלט שלא לזמן אותו לעדות מוקדמת. לטענתם, עדותו אינה מרכזית ויהיה אפשר להוכיח את רכיבי העבירה בתיק גם בלעדיו
אמוץ שפירא
13 בינואר 2021
07:51

משפט ראש הממשלה בנימין נתניהו: גורמים משפטיים אומרים שאי זימונו של שלדון אדלסון למתן עדות מוקדמת אף שמצבו הבריאותי היה ידוע לפרקליטות, היה טעות. כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. הגורמים טוענים שהיה אפשר להביא את אדלסון, שמת אתמול בגיל 87, כפי שהביאו את מוריס טלנסקי כדי שיעיד במשפטו של אולמרט.

בפרקליטות המדינה אמרו כי בחנו כל העת את העניין והיו מודעים לגילו של אדלסון ולמצבו הבריאותי. ואולם לבסוף הוחלט שלא לזמן אותו לעדות מוקדמת. לטענתם, עדותו של אדלסון בתיק 2000 אינה מרכזית ויהיה אפשר להוכיח את רכיבי העבירה בתיק גם בלעדיו. 

הדיון במשפט נתניהו שתוכנן להתקיים השבוע ונדחה בשל מגבלות סגר הקורונה, נקבע מחדש לתאריך 8 בפברואר 2021. מדובר בדיון תשובה בעל פה לאישומים, בנוכחות הנאשמים. במכתב ההחלטה שנשלח לנאשמים נתניהו, נוני מוזס והזוג אלוביץ' ביום שישי נכתב: "בהתחשב בריבוי הנוכחים המגיעים לדיון ובסגר הכללי - הדיון מבוטל".

לפני חודשיים קבע הרכב השופטים שדיוני ההוכחות בתיקי ראש הממשלה יתחילו בפברואר, ללא ציון תאריך ספציפי באותו חודש - כחודש אחרי דיון התשובה לאישום. אם השופטים ישמרו על אותו מרווח זמנים נוכח התאריך החדש של דיון התשובה לאישום, אזי שמיעת ההוכחות במשפט צריכה להתחיל במארס, חודש הבחירות.