-
צילום: מאיר ועקנין, פלאש 90

כפי שנחשף בכאן חדשות: המדינה מעדכנת בתשובה לבג"ץ - העברנו 100 חיסונים כמחווה הומנית

משרד הבריאות נענה לבקשה לחיסונים עבור 100 אנשי רפואה מעל גיל 60 המטפלים בחולי קורונה ברשות • נציג המדינה: עובדה זו לא הייתה ידועה לאנשי המועצה לביטחון לאומי ולנציג מטעמה שהגיש את התצהיר לבג"ץ בשבוע שעבר
אמוץ שפירא
13 בינואר 2021
10:09

כפי שנחשף בכאן חדשות: המדינה השיבה אתמול (שלישי) לבג"ץ והודתה כי אכן העבירה לרשות הפלסטינית חיסונים נגד קורונה - כמחווה הומנית. בתשובה נכתב שמשרד הבריאות הישראלי נענה לבקשה מטעם גורמים ברשות, לכמות חיסונים עבור 100 אנשי רפואה מעל גיל 60 המטפלים בחולי קורונה.

זאת, בניגוד לאמור בתגובה שהגישה המדינה בשבוע שעבר, לעתירה שהגישה משפחת גולדין לבג"ץ. על פי מה שנכתב במכתב התשובה מאתמול, מנה דומה של חיסונים אמורה לעבור לרשות בעוד כשבוע וחצי. נציגי המדינה מסרו כי עובדה זו לא הייתה ידועה לאנשי המועצה לביטחון לאומי ולנציג מטעמה שהגיש את התצהיר לבג"ץ בשבוע שעבר ולכן לא נכללה בו.

עורך הדין פרופסור אביעד הכהן, המייצג את משפחת גולדין והקליניקות המשפטיות במרכז האקדמי "שערי מדע  ומשפט", שהגישו את העתירה, אמר בתגובה: "הודעת המדינה אומרת הכול ומאששת את שנטען בעתירה. יד ימין לא יודעת מה עושה יד שמאל. המידע בעניין העברת סחורות, תרופות וציוד, כמו גם מעבר אנשים לרצועת עזה וממנה ולרשות הפלסטינית - מוסתר מעיני הציבור ואפילו מאנשי המל"ל".