אצילי, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

ללא התנצלות בפני הנערות: אצילי חתם במכבי חיפה

הכדורגלן כן התנצל על הקריאה "מכבי חיפה חיזבאללה" בעודו במכבי ת"א • דובר מכבי חיפה, דודו בזק: "הוא מתחרט על האירוע שטלטל את חייו"
ליאן וילדאו ויואב בורוביץ'
13 בינואר 2021
12:06
עודכן ב 14:36

עומר אצילי חתם במכבי חיפה לשלוש שנים: על רקע פרשת הכדורגלנים והקטינות והנחת רימון ההלם מחוץ לביתו, הכדורגלן הישראלי הצטרף לקבוצה החיפאית. במכבי חיפה רצו שהשחקן יתנצל בפני הנערות בנות ה-15 על קיום יחסי המין, אך הוא סירב לכך בתוקף. עם זאת, הוא הסכים לבצע פעילות למען הקהילה. כמו כן, השחקן התנצל על הקריאות "מכבי חיפה חיזבאללה" מתקופתו במכבי תל אביב.

דובר מכבי חיפה, דודו בזק, אמר בתוכנית "בחצי היום" עם אסתי פרז וליאן וילדאו בכאן רשת ב: "יש הסכמה כוללת שמדובר במעשה שלא יעשה. זאת פרשה שכולם לא יוצאים ממנה טוב. עומר אצילי ודור מיכה היו תחת חקירה בשבעה החודשים האחרונים ויצאו בסוף ללא אשמה. מדובר פה בעניין הערכי, ובנושא הזה נשאלת השאלה מהי מידת העונש שמגיעה להם. הם צריכים להוכיח דרך מה שהם יודעים לעשות, ודרך הכדורגל לתקן את הדרך שלהם".

האזינו לריאיון עם דודו בזק

בזק הסביר את ההחלטה להחתים את אצילי ואמר: "ההחלטה של מכבי חיפה היא לקחת אדם שמעד ולנסות לעזור לו להיות בן אדם טוב יותר. פתחנו לו את הדלת כדי שיתקן את הדרכים שלו ויהיה אדם טוב יותר".

נשיא הקבוצה יעקב שחר אמר אחרי ההכרזה כי "לאחר לבטים ארוכים ובדיקת הנושא לעומקו ובפרספקטיבה של הזמן, קיבלתי החלטה מושכלת לקלוט את השחקן עומר אצילי במכבי חיפה. במשך תקופה זו הנושא עלה שוב ושוב בתקשורת. גם אלי היו פניות נגד ובעד. ה'בעד' עלה משמעותית על ה'נגד'".

"השיקול העיקרי נגד היה המעשה הבלתי מוסרי", המשיך שחר. "לעומתו, פסיקת החוקרים שאין עבירה פלילית. אין למנוע מאדם לעסוק במקצועו ולפרנס את משפחתו. לכל אחד מגיעה הזדמנות שניה".

"עומר אצילי מודע לנזק ולסבל שגרמה המעידה החד פעמית שלו", סיכם שחר. "במסגרת המועדון שלנו ייקח עומר חלק בפעילות למען הקהילה ויעזור לנו להמשיך ולהצליח על המגרש".

אצילי אמר לאחר החתימה: "מחכה כבר לעלות הדשא ולתת את כל כולי. אני מבין שיש מי שנפגע מהקריאות שנה שעברה, זה היה ברגע של אמוציות וללא כוונה לפגוע באף אחד ואני מתנצל על כך". 

רימון הלם אותר אתמול מחוץ לבית הוריו של הכדורגלן בחולון. רימון ההלם לא התפוצץ. בסביבתו של הכדורגלן חושדים כי המניע לאירוע הוא הצטרפותו לקבוצה. המשטרה פתחה בחקירת המקרה.

אצילי, בן 27, נחקר בחודש יוני האחרון עם הכדורגלן דור מיכה בחשד לקיום יחסי מין עם שתי קטינות בנות 15. בעקבות הפרשה הודיעה מכבי תל אביב לשניים כי סיימו את דרכם בקבוצה. בספטמבר הודיעה פרקליטות המדינה על סגירת התיק מחוסר אשמה. מאז אוגוסט האחרון משחק אצילי בליגת העל הקפריסאית בקבוצת "אפואל ניקוסיה".