ישראל כ"ץ
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

משחקי הכס באוצר: המינוי הבעייתי של ישראל כ"ץ

אחרי שנפרד משלושה מנכ"לים במשרדו – שר האוצר החליט על מינוי בעייתי אחרי פיזור הממשלה • אדלסון אהב את ישראל, אבל פחות את הדמוקרטית • וגם: חסרים שחקני כדורגל בעולם? אות הקלון של מכבי חיפה | הזווית - חדשות מנקודת מבט אחרת
הזווית
13 בינואר 2021
19:41

המינוי הבעייתי של ישראל כ"ץ | ליאל קייזר

הסדרה הכי חמה שאתם לא רואים כרגע היא בכלל "משחקי הכס". לא הסדרה עם ג'ון סנואו וחאליסי, אלא משחקי הכס של משרד האוצר. הסדרה הזאת עם הורדוס. הפרק האחרון בינתיים שודר אתמול כששר האוצר ישראל כ"ץ הודיע שהוא בחר לעצמו מנכ"ל חדש. מה שאומר שישראל כ"ץ הותיר אחריו שובל של שלושה מנכ"לים במשרד החשוב ביותר בשיאו של משבר כלכלי.

עכשיו, למרות שהממשלה הזאת כבר התפזרה, שר האוצר ממנה לו מנכ"ל חדש. חיפוש קצר בגוגל של ארבע מילים: "ממשלה יוצאת מינוי מנכ"לים" מעלה בתוצאה הראשונה, את הנחיות היועץ המשפטי לממשלה שמבהירות שמינוי של מנכ"ל בשלב כזה הוא בעייתי מאוד, ושאם כבר מתעקשים לעשות אותו הממונה צריך להיות ממלא מקום ועובד מדינה.

מי שכנראה לא עשה את החיפוש הזה הוא שר האוצר כ"ץ כי המנכ"ל שהוא בחר לעצמו הוא גם לא עובד מדינה וגם לא ממלא מקום. גם אם המינוי הזה איכשהו יעבור משפטית, הוא כפוף עדיין לאישור הממשלה, זאת שלא הצליחה לקבל החלטות עוד לפני שהיא התפזרה.

שר האוצר אומר מאז אתמול בריאיונות שהוא בטוח שבני גנץ ישתף פעולה עם המינוי הזה בתקופה כל כך קריטית לכלכלה. ולנו אין ברירה אלא לשאול את שר האוצר: אם התקופה כל כך קריטית לכלכלה, והיא באמת קריטית, אולי תפסיק להבריח את הפקידים שלך?

אדלסון אהב את ישראל, את הדמוקרטיה - פחות | אריה גולן

שלדון אדלסון שמת אתמול היה עשיר גדול ונדבן ענק שתרם מהונו הנאמד ב-35 מיליארד דולר למוסדות ישראליים כמו יד ושם, האוניברסיטה באריאל, למוסדות אקדמאיים אחרים, גם לפרויקט תגלית ועוד.

למרות שאמר פעם שהוא שונא את העיתונות "שמחפשת תמיד את חצי הכוס הריקה", אדלסון היה מוכן להפסיד, לפי הערכות, מיליארד שקלים כדי לממן את החינמון ישראל היום שאותו הוא ודאי אהב. כפי שאהב את ראש הממשלה נתניהו ואת הנשיא דונלד טראמפ, שגם הוא זכה ממנו לתרומות ענק.

כנראה שאת הדמוקרטיה שלדון אדלסון אהב פחות. הוא אמר לפני כמה שנים בכנס בוושינגטון ש"לא נורא אם ישראל לא תהיה דמוקרטיה, זה לא כתוב בתנ"ך". לא קשה לנחש מה היו אומרים נביאים ישראל על הקזינואים, אם היו בתי הימורים בתקופת התנ"ך.

חסרים שחקני כדורגל בעולם? לשתי הבנות שנוצלו העולם נחרב | שלי וגואטה

אות קלון למכבי חיפה שמחתימה את עומר אצילי מפרשת הכדורגלנים ודורכת על הקטינות המנוצלות ועל כל ערך מוסרי. יענקל'ה שחר הוא זה שהחתים אותו והוא הבעיה. חסרים שחקני כדורגל בעולם? דווקא את עומר אצילי הוא בחר להביא? עבירה פלילית או לא - יש כרגע שתי ילדות בבית שהעולם שלהן נחרב, אין להן לא יום ולא לילה. הוא צריך להתעורר ולבטל את החתימה הזו כמה שיותר מהר.

חלק מהאוהדים קיבלו את פניו במחיאות כפיים. שתי הבנות שרוסקו ונוצלו עד אפר נזרקות החוצה, אף אחד לא יזכור אותן ולא יידע לעולם את שמן כי הן קטינות. אצילי יעשה עבודות בקבוצות לטובת הציבור? מעניין את הסבתא שלי. 

 

תגיות:
הזווית