פרץ ומיכאלי
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

נדחה הערר של פרץ: העבודה תקיים פריימריז לראשות המפלגה

הבחירות המוקדמות יתקיימו בעוד 10 ימים • חולדאי: "הסיכוי שאהיה עם גנץ ברשימה אחת - שואף לאפס" • יריב לוין מהליכוד, אמר כי לא יהיה שום שיתוף פעולה בין הליכוד לרשימה המשותפת לאחר הבחירות •
כתבי כאן חדשות
14 בינואר 2021
08:36
עודכן ב 16:04

מפלגת העבודה תקיים פריימריז לראשות המפלגה. בית המשפט העליון דחה היום (חמישי) את הערעור שהגיש יו"ר היוצא של המפלגה, השר עמיר פרץ. בכך התקבלה דרישתה של ח״כ מרב מיכאלי הבחירות לראשות המפלגה יתקיימו בעוד 10 ימים, ב-24.1.

ח״כ מיכאלי אמרה עם קבלת ההחלטה כי ״האמת ניצחה את הקומבינה ואת הפוליטיקה הקטנה. כעת אנחנו יכולות ויכולים להשתקם, להחזיר את מפלגת העבודה לקדמת הבמה הפוליטית ולהחזיר את האמת לפוליטיקה. אני קוראת לכל חברות וחברי המפלגה, עזבו את המשחקים והעסקנות הפוליטית בצד ותנו רוח גבית לתקומתה של המפלגה. מפלגת העבודה חזקה, מחודשת ואמיתית תהיה שחקנית משמעותית בבנייה מחדש של המחנה שלנו".

יו"ר מפלגת "הישראלים" רון חולדאי דחה הבוקר את האפשרות שמפלגתו תתאחד לרשימה אחת עם כחול לבן. בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב אמר חולדאי כי "הסיכוי שאני אהיה עם בני גנץ ברשימה אחת שואף לאפס". הוא גם התייחס לסוגיית ההדלפות במפלגתו אתמול ואמר כי "מישהו מנסה לסכסך ביני ובין ניסנקורן - זה לא יקרה".

האזינו לריאיון עם חולדאי

יו"ר הכנסת יריב לוין מהליכוד, אמר כי לא יהיה שום שיתוף פעולה בין הליכוד לרשימה המשותפת לאחר הבחירות. לדבריו, הרשימה המשותפת לא תהיה חברה בקואליציה, לא תתמוך בה מבחוץ ומנסור עבאס לא ימונה לשר. "אנחנו חושבים שצריך לטפל בבעיות שיש בחברה הערבית - אבל יש הבדל בין זה למצב שבו אתה לוקח אנשים שפועלים על פי ההנחיות שהם מקבלים מרמאללה", אמר לוין לירון דקל וחיים לוינסון בכאן ב.

האזינו לריאיון המלא עם לוין

עוד פורסם הבוקר בתוכנית "הבוקר הזה" כי בליכוד פועלים לשכנע את יו"ר ימינה נפתלי בנט ואת חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' שלא לאחד כוחות בבחירות הקרובות. גורמים בליכוד ששוחחו עם שני הצדדים, התחייבו לפניהם שאם בנט וסמוטריץ' יתמודדו ברשימות נפרדות, ראש הממשלה נתיהו והליכוד לא ינסו לשכנע את המצביעים בציונות הדתית להצביע לליכוד.