אהוביה סנדק
צילום: דוד כהן, פלאש 90

בג"ץ קבע: המשטרה תמשיך בחקירת מותו של אהוביה סנדק

העתירה של המשפחה, שמבקשת לאסור על המשטרה לבצע את החקירה ולמנות שופט חוקר, נדחתה. הפרקליטות הבהירה כי שופט חוקר מיועד למקרים שבהם הרשויות נמנעו מחקירת המוות, ולא ליצירת גוף נוסף שישמש כביקורת על גופי החקירה
תמר אלמוג
14 בינואר 2021
10:14

בג"ץ דחה הבוקר (חמישי) את העתירה של משפחת סנדק, שביקשה לאסור על המשטרה לחקור את האירוע שבו נהרג אהוביה סנדק. המשפחה מבקשת למנות שופט חוקר, שיחקור את מות בנם. הפרקליטות מתנגדת לכך ומבהירה כי שופט חוקר מיועד למקרים שבהם הרשויות נמנעו מחקירת המוות, ולא ליצירת גוף נוסף שישמש כביקורת על גופי החקירה.

גורמים המקורבים לחקירת השוטר מימ"ר ש"י, שנחקר במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בחשד לשיבוש החקירה, מעריכים שהחקירה נגדו תיסגר. בחדשות הערב פורסמה השבוע גירסת השוטר בחקירתו: "לא הייתי בקשר עם אף עיתונאי. לא ידעתי שהולכת להתפרסם כתבה". כמו כן הוסיף: "היחידים שבפניהם שטחתי את גרסתי לאירועים באותו יום הם החוקרים ועורך דיני".

השוטר נעצר בשבת בחשד לשיבוש הליכי חקירה. זאת על רקע המחאות והביקורת על הליך חקירת מותו של הנער בעת מרדף משטרתי. שני שוטרים נוספים נחקרו אתמול במח"ש, על התאונה עצמה ולא בנושא השיבוש. שוטר נוסף היה אמור להיחקר אך נמצא בבידוד. 

בשבועות האחרונים מפגינים באלימות מאות על מותו של סנדק. המוחים חוסמים כבישים ותוקפים שוטרים ובני מיעוטים. עשרות נעצרו מאז החלו ההפגנות, כמה שוטרים נפצעו.