משפט נתניהו

ראש לשכת עורכי הדין על דחיית משפט נתניהו: הדחיה - לא אסון גדול

עו"ד אבי חימי על החלטת השר אוחנה בנושא חיסון אסירים: "בלתי אפשרית במדינה דמוקרטית" • הדיו ןבמשפטו של רה"מ נדחה ל-8 בפברואר
תמר אלמוג ומרדכי גילת
14 בינואר 2021
11:27

ראש לשכת עורכי הדין, עורך הדין אבי חימי, התייחס היום (חמישי) לדחיית משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "הזעקה שקמה בגלל הדחייה של שבועיים-שלושה היא בלתי מידתית ולא הגיונית. המשפט יצא לדרך, לא צריך לעשות מזה אסון גדול מהדחייה", אמר חימי בריאיון למרדכי גילת ותמר אלמוג בכאן רשת ב. חימי הוסיף בריאיון כי חשב שהודעת גנץ שבה נאמר "ביבי עליי אתה תגיע למשפט", איננה ראויה. "זה משפט שאסור שייאמר", הסביר. 

האזינו לריאיון עם עו"ד אבי חימי, בכאן רשת ב

חימי דיבר על צמצום הפעילות של בתי המשפט בעקבות הסגר. "לבקשתי הצטרפו ועד פרקליטי המדינה ונציגות השופטים - כולנו חשבנו שלא הגיוני שבתי המשפט יפעלו באופן רגיל, בעוד אנחנו נגיע לחזית בתי המשפט כשלא חוסנו. גם בבתי המשפט יש עורכי דין שחלו בקורונה", אמר.

ראש לשכת עורכי הדין התייחס גם לביקורת על עתירתו נגד השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, שהחליט שלא לחסן אסירים: "כשהתערבנו בחדירה לטלפונים של יועצי ראש הממשלה אמרו שאני ביביסט, כשעתרתי נגד החלטת אוחנה אומרים שאני שמאלני. ההחלטה של אוחנה היא בלתי אפשרית במדינה דמוקרטית".

בתוך כך, בעקבות ההחלטה של אוחנה, פנה היום נשיא המדינה ראובן ריבלין לשר הבריאות יולי אדלשטיין לחסן את האסירים. "מניעת טיפול רפואי מציל חיים מבני אדם המצויים בכלא - איננה עומדת עם ערכינו. אוי לנו אם ההנחיות למאבק בקורונה יהיו נגועות במניעים פוליטיים".