המתחסנת ה-2 מיליון

קופות החולים למשרד הבריאות: הורידו את גיל המתחסנים

בשלוש קופות חולים, חצי מכמות התורים נותרו פנויים. לפי גורמים במשרד הבריאות, נשקלת האפשרות להתחיל לחסן מגיל 45
קטי דור
14 בינואר 2021
20:35

פרסום ראשון | מנכ"לי קופות החולים יעלו מחר (שישי) בפגישה עם שר הבריאות וממונה הקורונה דרישה להוריד את גיל המתחסנים ולפתוח את החיסונים לשכבות גיל נוספות עקב ההאטה בביקוש לחיסונים. מנכ"לית קופת חולים מאוחדת, סיגל רגב רוזנברג, דורשת לפתוח את החיסונים לכל האוכלוסיה מגיל 16 ומעלה. שלושת המנכ"לים האחרים ידרשו מחר בישיבה להוריד את הגיל ל-40 או 45.

בשלוש קופות החולים כללית, לאומית ומאוחדת נותרו יותר מ-50% של תורים פנויים לחיסונים, שהם עשרות אלפים. רק בקופת חולים מכבי כמעט השלימו את כל התורים שברשותם. לפי גורמים במשרד הבריאות, אכן נשקלת האפשרות להוריד את גיל המתחסנים ל-45.

בתוך כך, בהנחיית משרד הבריאות, בפיקוד העורף יפתחו בשבוע הבא עשרות מתחמי חיסון, בשיתוף מד"א, כדי להגביר את קצב ההתחסנות. פיקוד העורף העורף נערך לכך גם עם כוחות מילואים. כיום פועלות 227 תחנות חיסון ברחבי הארץ, מרביתן של קופות החולים ומקצתן של בתי החולים. פתיחת מתחמים נוספים צפויה לשפר הן את הנגישות לחיסון עבור האוכלוסיה, והן את קצב מתן החיסונים.

מחר שירות בתי הסוהר יחסן את כל אנשי הסגל שלו שלא חוסנו עד כה, ובכך יתאפשר להתחיל בשבוע הבא את חיסון האסירים. שכן, הנחיית השר אוחנה הייתה לחסן את האסירים רק לאחר שיושלם חיסון סגל שב"ס. עד כה חוסנו כשליש מסגל שירות בתי הסוהר באופן עצמאי בבתי החולים. 

‏שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר הערב כי האסירים יחוסנו בהתאם לתוכנית החיסונים הארצית ולתעדופים שקבע משרדו. "אנחנו שומרים על כל ההנחיות של ועדת התעדופים, גם כשזה מוצא או לא מוצא חן בעיני מישהו", אמר שר הבריאות. "חובה לחסן את כולם. אסיר שלא יחוסן - אחר כך נצטרך לבזבז עליו צוות רפואי, מכשיר אקמו, הנשמה", הוא הסביר.