הרב חיים קניבסקי
צילום: שלומי כהן, פלאש 90

הרבנים קניבסקי ואדלשטיין נגד מלוניות לבחורי ישיבה: "סכנה רוחנית"

מנהיגי הציבור הליטאי-חרדי פנו לתלמידים וקראו: "האווירה שם אינה מתאימה לבני תורה. להמנע מלשהות במלוניות אלו"
עקיבא ווייס
15 בינואר 2021
11:28

מנהיגי הציבור החרדי-ליטאי, הרבנים חיים קניבסקי וגרשון אדלשטיין, פרסמו הבוקר (שישי) מכתב, לתלמידי ישיבות נגד מלוניות הקורונה. במכתב כותבים הרבנים כי "האווירה שם אינה מתאימה לבני תורה. הם סכנה רוחנית ממש. כל ישיבה תדאג לתלמידיה למקום לימוד בישיבה".

במודעה נכתב כי "פנייתנו לבני הישיבות להימנע מלשהות במלוניות אלו כלל (שלא במסגרת המשפחה). בוודאי כל ישיבה תדאג לתלמידיה להתאים להם מקום ראוי הן בישיבה עצמה, והן במקום אחר מטעם הישיבה, מתוך אווירה תורנית ושמירה על כללי הבריאות". 

חבר הכנסת ניצן הורוביץ הגיב לקריאת הרבנים וצייץ בטוויטר: "קניבסקי ואדלשטיין קוראים לתלמידי הישיבות לא ללכת למלוניות קורונה בגלל 'סכנה רוחנית'. תארו לכם שמרצ היתה קוראת לסטודנטים או למורים חולי קורונה - תישארו במוסדות הרגילים שלכם ותדביקו את כל סביבתכם. הפקרות, חרפה, פשע כלפי הציבור. והבעיה הגדולה היא כל אלה ששותקים מול הביזיון הזה". 

השבוע פורסם בכאן חדשות תיעוד מבית הכנסת המזוהה עם הרב קניבסקי ונמצא מתחת לביתו בבני ברק. בסרטונים מהמקום נראה שהתפילות והלימודים מתנהלים כרגיל, בניגוד גמור להנחיות הסגר. בשבוע שעבר, קרוביו של הרב קניבסקי הודיעו שמנהיג הזרם החרדי-הליטאי החליט להיעתר לדרישות החוק ולא לפתוח את מוסדות הלימוד.

 

תגיות:
קורונה