אמיר אוחנה ואביחי מנדלבליט
צילום: פלאש 90

מנדלבליט לאוחנה: ההחלטה לא לחסן אסירים ניתנה בחוסר סמכות

היועמ"ש קבע כי על שב"ס לחסן את אוכלוסית האסירים בהתאם לסדרי העדיפויות • כ-80% מכלל סגל הסוהרים חוסן נגד קורונה עד כה
אמוץ שפירא
15 בינואר 2021
14:11
עודכן ב 16:23

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט העביר היום (שישי) מכתב לשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה בעקבות החלטתו לא לחסן אסירים הנמנים בקבוצות הסיכון שקבע משרד הבריאות. במכתבו כתב מנדלבליט כי ההחלטה "ניתנה בחוסר סמכות ונגועה באי-חוקיות בולטת". הוא קבע כי על שב"ס לחסן את אוכלוסית האסירים בהתאם לסדרי העדיפויות שנקבעו על ידי גורמי הבריאות המוסמכים.

אתמול פורסם כי משבר חיסוני האסירים הגיע לפתרון. זאת לאחר שהוחלט לחסן היום את כלל סגל שירות בתי הסוהר. כך יוכלו להתחיל בחיסון האסירים, בגלל שהנחיית אוחנה הייתה לחסן אותם רק לאחר חיסון הסגל. מדוברות שב"ס נמסר שכ-80% מכלל סגל הסוהרים חוסן עד כה. 

באמצע השבוע הבא יתקיים בבג"ץ דיון בעתירות נגד אוחנה עקב החלטתו שלא לחסן את האסירים. בהודעת מנדלבליט נכתב כי תשובתו של השר אוחנה תוצג במסגרת תשובת הפרקליטות ולא בייצוע נפרד. 

בתחילת השבוע אמר שר הבריאות יולי אדלשטיין כי הגוף היחיד שקובע את סדרי החיסונים הוא ועדת התיעדופים וכי מדובר בגוף מקצועי ששר הבריאות סומך את ידיו על החלטותיו. אדלשטיין אמר את הדברים בעקבות פניית כאן חדשות, ובניגוד לדברי השר אוחנה, שלפיהם עמדתו בנוגע לתיעדוף סוהרים על אסירים בחיסון מפני קורונה מתואמת עם שר הבריאות.