שיפוץ בית העלמין בנבטים
צילום: כוכבי המדבר

נערים בדואים שיפצו את בית העלמין שחולל בנבטים

בני נוער מעמותה יהודית-בדואית תיקנו את ההרס שנעשה במקום וצבעו את הגדר • זאת לאחר ששני נערים שברו מצבות והעלו את הסרטון לטיק טוק • ראש המועצה: "אפשר לשלב ידיים למען נגב יותר טוב לכולנו"
אסף פוזיילוב
15 בינואר 2021
14:46

בני נוער בדואים הגיעו היום (שישי) לבית העלמין בנבטים כדי לשפץ ולתקן את ההרס שגרמו שני צעירים בדואים אחרים שהשחיתו קברים במקום. בני הנוער שסייעו בתיקון ההרס לומדים בבית הספר של "כוכבי המדבר", עמותה יהודית בדואית הפועל לפיתוח דור חדש של מנהיגות בדואית צעירה בנגב. הנערים שיפצו את המקום וצבעו את הגדר שנשברה.

ראש המועצה האזורית בני שמעון ניר זמיר הגיע למקום ומסר: "ההשחתה הייתה פגיעה קשה בתושבי המושב ובכלל תושבי בני שמעון. לשמחתי, פרויקט כוכבי המדבר, שהוא פרויקט מדהים של מנהיגות בדואית צעירה, התנדבו ובאו לשפץ בתיאום עם המועצה, את המקום, הם הראו שאפשר גם אחרת – אפשר לעבוד במשותף, לחזק את השכנות הטובה, אפשר לשלב ידיים למען נגב יותר טוב לכולנו. אני גאה ביוזמה הזאת ושמח עליה, ושמח על הדרך שמתחילה להתהוות באזור".

אתמול פורסם סרטון בטיק טוק בו נראים צעירים מכפר סמוך מחללים את מצבות בית העלמין של היישוב נבטים. אתמול עצרה המשטרה קטין תושב הפזורה הבדואית החשוד במעשה, במקביל במשטרה מנסים לאתר את החשוד השני, תושב הרשות הפלסטינית.