-
צילום: אי-פי

שיא של יותר מ-100 מתים מקורונה ב-48 שעות

קבינט הקורונה צפוי לקבוע ביום רביעי אם הסגר יוארך • אישה בהיריון שנדבקה בקורונה מאושפזת במצב אנוש, הצוות הרפואי החליט ליילד אותה בשבוע ה-31 להריונה, מצבו של התינוק קשה אך יציב • משבוע הבא - בני 45 ומעלה יוכלו להתחסן
גילי כהן ונוב ראובני
15 בינואר 2021
16:25
עודכן ב 20:34

מספר המתים מקורונה בישראל ביומים האחרונים עומד על 104 - שיא מפרוץ המגפה. בזמן שישראל מתקרבת ל-4,000 נפטרים ומספר המאומתים היומי חוצה את ה-9,000 – ההערכה היא כי הסגר יוארך. הערב (שישי) פורסם ב"השבוע" שקבינט הקורונה צפוי לקבל את ההחלטה על הארכת הסגר ביום רביעי, כיממה לפני תום המועד. 

עוד מסתמנת החלטה לגבי מהם המדדים ליציאה מהסגר, ובהם מקדם הדבקה נמוך מ-1. נתון נוסף שאליו צפויים להתייחס הוא מספר החולים שמצבם קשה - שנמצא בשיא בימים האחרונים. סביב היציאה מהסגר צפויות מחלוקות, כשמבחינת גנץ ואנשי כחול לבן דרושה תוכנית אכיפה משמעותית לפני שמדברים על הארכת הסגר.

אישה בהיריון שנדבקה בקורונה מאושפזת במצב אנוש

בבית החולים בילינסון בפתח תקווה עדכנו היום כי הצוותים נאבקים על חייה של אישה בהיריון חולת קורונה בשנות ה-30 לחייה, שנמצאת בשבוע ה-31 להריונה. הצוות הרפואי החליט ליילד את האישה והיא עברה ניתוח קיסרי שעבר בהצלחה. התינוק נולד פג במשקל 199 גרם, ומצבו מוגדר קשה אך יציב. הועבר לפגייה במרכז שניידר לרפואת ילדים.  

מבית החולים נמסר כי מדובר בהריון החמישי של האישה. היא פונתה הלילה מירושלים לבילינסון כשהיא במצב קשה ולא יציב ובשעות הבוקר חלה החמרה במצבה.

בתוך כך, הודיע היום משרד הבריאות כי מתחילת השבוע הבא יוכלו בני 45 ומעלה לקבוע תור לחיסון בקופות החולים. ההחלטה התקבלה בדרישת קופות החולים בעקבות עשרות אלפי תורים פנויים, עליהם דווח אתמול בחדשות הערב בכאן 11. 

האזינו לריאיון עם פרופסור יוסי קרקו

מנהל המרכז הרפואי למחקרים קליניים בהדסה ומי שמשמש החוקר הראשי של השלב השני בפיתוח החיסון הישראלי, פרופסור יוסי קרקו, התייחס היום לבטיחות של החיסונים. "יש תמימות דעים בעולם שהחיסונים של פייזר, מודרנה ואסטרהזניקה יעילים מאוד", אמר בריאיון לליאת רגב בתוכנית ב"חצי היום" בכאן רשת ב. 

פרופסור קרקו הבהיר כי בכל הקשור לתופעות הלוואי של החיסונים יש לשקול את הנזק אל מול התועלת. "קורא לכולם ללכת להתחסן, בעיקר כשמדובר בתופעה זמנית", הוסיף.