הסגר השלישי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אם נתוני התחלואה יישארו גבוהים - נתניהו נוטה להאריך את הסגר

ההחלטות צפויות להתקבל רק לקראת יום רביעי • במשרד הבריאות סבורים שיש להאריך את הסגר בשבוע נוסף • מתחילת המגפה: נפתחו מאות חקירות פליליות בגין מעשה העלול להפיץ מחלה, אך רק כתבי אישום בודדים הוגשו • במערכת הבריאות שוקלים לחייב את החוזרים מאיחוד האמירויות בבידוד במלוניות
כתבי כאן חדשות
16 בינואר 2021
22:01
עודכן ב 07:19

אם נתוני התחלואה יישארו גבוהים, ראש הממשלה בנימין נתניהו נוטה להאריך את הסגר, כך פורסם הערב (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. רק לקראת יום רביעי צפויות להתקבל הכרעות בנוגע להמשך הסגר. כמו כן, במשרד הבריאות סבורים שיש להאריך את הסגר בשבוע נוסף.

בכחול לבן אומרים שישקלו לתמוך בהארכת הסגר רק אם תוגבר האכיפה של הנחיות הקורונה ביחוד במגזרים שיש בהם הפרות ואין אכיפה, רמז למגזר החרדי. עוד פורסם הערב כי מתחילת משבר הקורונה פתחה המשטרה 333 תיקי חקירה בעבירת "מעשה העלול להפיץ מחלה", שעונשה עד שבע שנות מאסר.  אך הפרקליטות הגישה עד כה בין חמישה לעשרה כתבי אישום בלבד.

בשבוע האחרון נרשם שיא במספר המתים בישראל - 272 חולי קורונה מתו. בממוצע - 39 בכל יום. מניין המתים מקורונה קרוב מאוד ל-4,000. על פי התחזיות של מומחי האוניברסיטה העברית, בשבועיים הקרובים ימותו עוד 500 חולים. ההערכה היא שמספר החולים שמצבם קשה, העומד כעת על כ-1,080, ימשיך לטפס בשבועיים הקרובים ולאחריהם יחל לרדת בקצב מהיר.

לאחר שהתגלו ארבעה מקרים נוספים של המוטציה הדרום אפריקנית בכמה טיסות מאיחוד האמירויות, בכירים במערכת הבריאות שוקלים לחייב את החוזרים מהמדינה בבידוד במלוניות. כמו כן, מעבדות בישראל התחילו בבדיקת היעילות של החיסון לזן החדש.

השתתפו בהכנת הידיעה: גילי כהן, נוב ראובני, משה שטיינמץ ומואב ורדי