-

מה הפוליטיקאים אמרו השבוע ולמה בדיוק הם התכוונו?

כשגנץ קורא לאיחוד, למה הוא מתכוון? מה באמת רוצה להגיד יעלון למצביעים? למה נתניהו נסע לנצרת? והאם עמיר פרץ הכריז על פרישה מהפוליטיקה או החל במרוץ לנשיאות המדינה | אסף ליברמן מסביר
אסף ליברמן
17 בינואר 2021
13:36

מה הפוליטיקאים אמרו השבוע - ולמה בדיוק הם התכוונו: גנץ ויתר על האגו או התנה את תקציב מימון המפלגות באיחוד, יעלון יצא לדרך חדשה או נפרד מלפיד בלית ברירה, פרץ הכריז על פרישה מהפוליטיקה או על מרוץ אחר הנשיאות? ונתניהו נסע לנצרת כחלק מניסיון התקרבות לחברה הערבית או ניסיון לבטל את דבריו מהעבר?

יו"ר כחול לבן בני גנץ התייצב השבוע מול המצלמות וקרא לשותפיו במחנה השמאל-מרכז לשתף פעולה, גם אם לא הוא זה שיעמוד בראש הרשימה. המסר היה: אני מוותר על האגו, חשוב יותר שנלך יחד.

מה שגנץ התכוון להגיד, זה:  חולדאי, לפיד  – קחו אותי, יש לי כסף. 18 מיליון שקל מכספי מימון מפלגות. רוצים את המיליונים? בואו נלך ביחד.

יו"ר תל"ם משה (בוגי) יעלון התחיל את הקמפיין העצמאי שלו בראשות מפלגת תל"ם. אחרי שנפרד מיאיר לפיד – הוא הכריז על יציאה לדרך חדשה.

מה שיעלון התכוון להגיד זה: רציתי שתל"ם תהיה סיעה עצמאית בתוך יש עתיד, אבל לפיד פשוט לא הסכים. אתם מבינים, הוא לא רצה שתהיה לי האפשרות להתפצל ממנו. אז לא הייתה לי ברירה - והלכתי לבד, כנראה בדרך להתרסקות.

יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ כתב בהודעה שפרסם על פרישתו מהתמודדות בכנסת הבאה: "אמשיך לפעול למען הציבור הישראלי מתוך אמונה גדולה בצורך לקרב בין כל חלקי העם".

מה שפרץ רצה בעצם להגיד זה: נשיא המדינה. אני רוצה להיות נשיא המדינה. לכן אתרחק עכשיו מהפוליטיקה ואפזר סיסמאות ממלכתיות ומאחדות, בתקווה שזה יעזור.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר בשבעו שעבר בנצרת, במסגרת התקרבותו לחברה הערבית ובין היתר ביקש להתנער לחלוטין מהצהרת ה"ערבים נעים לקלפיות" שלו מ-2015.

מה שנתניהו התכוון להגיד זה: כולם צריכים להצביע ליכוד. גם אלה שבעבר הזהרתי מפני ההצבעה שלהם בבחירות, כן, גם המגזר שאותו כיניתי "איום דמוגרפי".