תיאטרון הבימה
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חולדאי: עיריית תל אביב הולכת לפתוח את מוסדות התרבות בעוד 10 ימים

ראש עיריית תל אביב ויו"ר מפלגת הישראלים לכאן רשת ב: אין סיבה שמי שהתחסן לא יוכל לבוא לקאמרי • שר הבריאות בתגובה: הוא עושה פוליטיקה על חשבון בריאות הציבור • יו"ר ועדת חוקה יעקב אשר: אם ראש עיר חרדי היה אומר שהוא פותח בתי כנסת - היו מדברים על הפקרות
קלמן-ליברמן
17 בינואר 2021
08:59
עודכן ב 10:50

ראש עיריית תל אביב ויו"ר מפלגת הישראלים רון חולדאי אמר הבוקר (ראשון) שהוא מתכוון לפתוח את כל מוסדות התרבות בעיר. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב אמר חולדאי כי "בעוד עשרה ימים נפתח את אולמות התרבות מאחר שיש קהל גדול של אנשים מחוסנים עם גרין קארד".

האזינו לריאיון המלא עם רון חולדאי בכאן רשת ב

חולדאי הוסיף כי "אי אפשר לחכות עד היום האחרון לפני הבחירות כדי שנתניהו יגיד 'הינה, פתחתי לכם'. אין סיבה שמי שהתחסן לא יוכל לבוא לקאמרי". 

בתגובה לדברי ראש עיריית תל אביב, נמסר מטעמו של שר הבריאות יולי אדלשטיין כי "רון חולדאי עושה פוליטיקה על חשבון בריאות הציבור. ההפקרות של רון חולדאי, שהתחילה בחלוקת חיסונים בניגוד להחלטת ועדת התעדופים המורכבת מאנשי מקצוע בלבד, וממשיכה בפתיחת מקומות באופן מסוכן, היא שערורייתית וצריכה להדליק נורת אזהרה לכל אזרח שבריאות הציבור חשובה לו".

סגן שר הבריאות יואב קיש הוסיף: "‏בזמן שמדינת ישראל מתמודדת עם עלייה בתחלואה ונלחמת על חייהם של חולים קשים, רון חולדאי ממשיך עם האנרכיה והפופוליזם. קודם חיסונים למורים ועכשיו פתיחת עולם התרבות על דעת עצמו. הניסיונות הפתטיים של חולדאי לקושש קולות על גבם של תושבי תל אביב, עלולים לסכן חיי אדם".

שר התרבות חילי טרופר הגיב גם כן לדברים: "שמח על כל דמות ציבורית נוספת שבוחרת להעלות על נס את חשיבות התרבות, אך מוטב שזה לא יהיה לצורכי בחירות אלא מתוך תפיסה אחראית ואמיתית. כשמדובר בממלכתיות ובבריאות, אני מציע לכולם להניח את הפופוליזם בצד".

האזינו לריאיון עם ח"כ יעקב אשר בכאן רשת ב

יו"ר ועדת החוקה ח"כ יעקב אשר מיהדות התורה תקף את חולדאי, ואמר בריאיון אצל קרן נויבך בכאן רשת ב: "אם היה עולה לשידור ראש עיריית אלעד ואומר שהוא הולך לפתוח את בתי הכנסת - כל התוכניות היו מדברות על ההפקרות של החרדים. אבל כשרון חולדאי אומר את זה זה נשמע אחרת. אין חרדים - אין תגובות".

מנהל תיאטרון אספקלריא: "לא אפתח מוסד תרבות כמענה לגחמה פוליטית"

גם בעולם התרבות לא כולם אהבו את דברי ראש עיריית תל אביב. מנהל תיאטרון אספקלריא חגי לובר אמר: "לא אפתח את מוסד התרבות שלי כמענה לגחמה פוליטית ולא אשחק בחייהם של המנויים שלי כדי ליצור מצג פתטי של מחאה הבוקר".

לובר הוסיף: "כאזרח אני המום מניסיון ההמרדה של ראש עיר בישראל, המתיימר להיות ראש ממשלה. אנשים שרוממות החוק בגרונם ובפועל הם מוכנים לדרוך עליו בשביל אמביציות פולטיות. כמנהל תאטרון יש לי אחריות על ביטחונם, שלומם ובריאותם של הקהל שלי, עם כל הכבוד ל'דוקטור חולדאי' אני מעדיף לשמוע למומחים היושבים במשרד הבריאות ונושאים באחריות כוללת".

מנגד, פורום יוצרות ויוצרי התיאטרון בירך על הודעת חולדאי: "מאות אלפי ישראלים מקבלים בימים אלה את החיסון השני נגד קורונה, ואין סיבה אמיתית למנוע מהם גישה למופעי תרבות אחרי עשרה חודשים של קיפאון מוחלט".

בעניין הפוליטי אמר חולדאי בריאיון לכאן רשת ב כי גדעון סער הוא אדם מאוד שמרן וקיצוני. אך בשאלה אם ישב תחת סער? אמר חולדאי כי "חד משמעית כן, אבל אם נהיה מספיק גדולים ננטרל את הרצונות של סער לעשות את פסקת ההתגברות ונאפשר נישואים להט"בים". הוא הוסיף שהיה רוצה שסער יגיד בצורה ברורה כי הוא בעד נישואים אזרחיים במדינת ישראל.

האזינו לריאיון עם גדעון סער בכאן רשת ב

סער מצידו תקף את חולדאי לפני כן, ובריאיון לקלמן-ליברמן אמר: "הוא קצת במצוקה. הוא הקים מפלגה חדשה עם יומרות להנהיג את המדינה ובפועל הוא נלחם באחוז החסימה, אז הוא נלחם בי".