צוות ישראלי בראלי דקאר בסעודיה

לעיני עשרות שייח'ים ונסיכים: ישראלים התחרו בראלי דקאר שהתקיים בסעודיה

המשלחת נכנסה בדרכונים ישראליים והתחרתה לא סימנים מזהים: "אחד הדברים המלהיבים בעולם"
ליאן וילדאו ורועי קייס
17 בינואר 2021
15:03

שני צוותים ישראליים התחרו בסעודיה בראלי דקאר היוקרתי. הצוותים אמנם התחרו ללא סממנים ישראליים, אבל נכנסו לסעודיה באמצעות הדרכונים הישראליים ואישור השלטונות, אף שאין לישראל קשרים דיפלומטיים רשמיים עם סעודיה.

מדובר ב-12 ימי מרוץ, הנחשב לקשה ביותר, בקטגוריות שונות של משאיות, אופנועים ורכבי שטח. ב-3 בינואר הוזנק המרוץ מהעיר ג׳דה והנהגים התחרו לאורך כ-8,000 קילומטרים במדבריות הסעודיות. באחד הצוותים - פרל MyHeritage - נהג ברכב השטח דני פרל בן ה-68, ואיתו הנווט צ'רלי גוטליב, שהשתתף במרוץ הדקאר, המתקיים בדרך כלל במערב אפריקה, יותר מ-30 פעמים במהלך השנים. את הצוות ניהל בסעודיה עומר פרל.

בריאיון בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב סיפר דני פרל כי מדובר באחד הדברים המלהיבים בעולם. "הייתי בסיירת שקד בסיני הגדולה, הכרתי דיונות, אבל דיונות כאלה לא הכרתי מעולם. המרחבים הכי גדולים, סלעי גרניט גדולים. רמת הגולן זה ילד קטן לעומת הסלעים והבולדרים שטיפסנו עליהם. הטיפוס עליהם זה מעבר למגדלי עזריאלי. נוסעים כמו טיל בליסטי במרחבים העצומים".

דני פרל המשיך וסיפר על המפגש עם הסעודים: "עלינו לפודיום באצטדיון המרכזי בג'דה בערב הסעודית לעיני עשרות שייח'ים ונסיכים סעודים. אמנם היינו בלי דגל ישראלי אבל עמדתי למעלה על הרכב, השתחוותי להם, הודיתי להם ועשיתי להם שלום והם כבר יבינו לבד".

מנהל הצוות עומר פרל, אמר בתוכנית: "דמיינו שאוגדה שלמה קמה בבוקר במטולה, מקפלת את כל הפקלאות וצריכה לנוע עד אילת כדי להעביר את כל המכונאים והצוות הטכני 800-1000 קילומטרים דרומה. ככה כל יום העברנו. עושים את זה מאהבה לספורט מוטורי ובתשוקה רבה".