-
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

גלנט: לאסור כניסת ארגונים המבזים חיילי צה"ל לביתי הספר

ההוראה ניתנה בעקבות כוונת הראלי בחיפה לארח את מנכ"ל בצלם להרצאה • שר החינוך: לא נאפשר לארגונים המכנים את מדינת ישראל 'מדינת אפרטהייד' - להרצות בפני תלמידים העומדים לפני גיוס לצה"ל
לירן כוג'הינוף
17 בינואר 2021
18:49

שר החינוך יואב גלנט הנחה היום (ראשון) את מנכ"ל משרדו ואת מנהלי המחוזות לאסור כניסה של ארגונים הפועלים בסתירה למטרות החינוך הממלכתי או באופן המבזה את חיילי צה"ל לבתי הספר. זאת בעקבות כוונת בית הספר הראלי בחיפה לארח את מנכ"ל בצלם להרצאה בפני תלמידים. 

במכתב ששלח גלנט, הוא הורה לאסור על כניסתם לבתי הספר של ארגונים הפועלים בסתירה למטרות החינוך הממלכתי, ובכלל זה כינויה של מדינת ישראל בכינויי גנאי שקריים או אמירות נגד היותה של ישראל מדינה יהודית, ציונית ודמוקרטית או פעולה כנגד חינוך לשירות משמעותי בצה"ל או פעולות המיועדות לפגוע או לבזות את חיילי צה"ל בעת או לאחר שירותם.

שר החינוך נימק את החלטתו: "משרד החינוך תחת הנהגתי חרט על דגלו את קידומם של ערכים ציוניים, יהודיים ודמוקרטיים, והוא פועל בהתאם; בין היתר כדי לעודד את בוגרי מערכת החינוך לגיוס משמעותי לצה"ל המהווה את כלי המגן של ישראל ותנאי מרכזי לקיומה".

"לא נאפשר לארגונים המכנים את מדינת ישראל 'מדינת אפרטהייד' להרצות בפני תלמידים העומדים בפני גיוס לצה"ל. הנחיתי את מנכ"ל המשרד ומנהלי המחוזות והאגפים לאסור על כניסתם של ארגונים אלו למערכת החינוך", הוסיף גלנט.