אבו מאזן וראש ועדת הבחירות הפלסטינית חנא נאסר
-

לקראת הבחירות ברשות: ראשי המודיעין של מצרים וירדן ביקרו ברמאללה

בביקור בזק במוקטעה לחצו המצרים והירדנים על אבו מאזן לאחד את שורות הפתח, לפני הבחירות בשטחים, כדי שהפת"ח יגיע מוכן להתמודדות עם חמאס. בירדן חוששים מהישג לחמאס בבחירות
גל ברגר
19 בינואר 2021
13:35

מצרים וירדן לוחצות על אבו מאזן לאחד את שורות הפתח, לפני הבחירות בשטחים, כדי שהפתח יגיע מוכן להתמודדות עם חמאס. לכאן חדשות נודע היום (שלישי) כי ראשי המודיעין של מצרים וירדן שבאו שלשום לביקור בזק ברמאללה קראו לאבו מאזן לאחד את שורות הפת"ח עוד לפני הבחירות לפרלמנט, ולוודא שפתח רץ ברשימה אחת וללא פיצולים.

ראש הרשות הכריז על בחירות: מה עובר בראש של אבו מאזן? | גל ברגר, פרשנות

"הפתח צריך להיכנס לבחירות חזק ומלוכד", אמרו השניים לאבו מאזן בפגישה עמו במוקטעה, בנוכחות ראש המודיעין הפלסטיני מאג'ד פרג'. מקורות פלסטינים מסרו לכאן חדשות כי ראש המודיעין המצרי עבאס כאמל ועמיתו הירדני אחמד חוסני לא העלו בפניו דרישה לשלב את יריבו הגולה מוחמד דחלאן ברשימת הפתח בבחירות לפרלמנט. אחד המקורות מסר לכתבנו כי הירדנים חוששים מאפשרות שחמאס ירשום הישגים בבחירות אלו.

עוד נודע כי השניים התרשמו שאבו מאזן "רציני בכוונתו להתקדם לעבר בחירות חדשות בחודשים הקרובים, ושחשוב לו להגיע לתהליך מדיני עם ישראל כשהוא שולט בכל הזירה הפלסטינית". מקורות יודעי דבר העריכו כי אבו מאזן לא יעצור בשלב הבחירות לפרלמנט במאי אלא ימשיך לשלב הבחירות לנשיאות בסוף יולי, ובלבד שחמאס יאפשר לקיים בחירות בעזה, ישראל תאפשר לקיים בחירות במזרח ירושלים והממשל החדש של ביידן ייתן את ברכת הדרך לתהליך.