אישה בהיריון
צילום: חן לאופולד, פלאש 90

פרסום ראשון: במשרד הבריאות בודקים אם הנשים בהיריון שמצבן קשה נדבקו במוטציה

במעבדה המרכזית לנגיפים עורכים בדיקות PCR לדגימות הנשים ההרות לוריאנט הבריטי והדרום אפריקני. המטרה: לבדוק אם יש קשר בין חומרת מחלתן לבין המוטציות • 10 יולדות בישראל במצב קשה לאחר שנדבקו • בעבר לא הומלץ לנשים בהיריון להתחסן - משום שאוכלוסיה זו לא נבדקה בניסויים של מפתחות החיסונים • פרופ' גרוטו: "ממליצים לחסן גם נשים בהיריון נגד קורונה"
קטי דור
19 בינואר 2021
15:16

משרד הבריאות החל לבדוק היום (שלישי) אם נשים בהריון שאושפזו במצב קשה בבתי החולים נדבקו בוריאנט הבריטי או הדרום אפריקני. המטרה היא לבחון קשר בין חומרת המחלה בקרב הנשים בהיריון לבין המוטציות. 

במעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות, נערכות בדיקות PCR לדגימות הנשים לוריאנט הבריטי, וכן ריצוף גנטי לוריאנט הדרום אפריקני. כמו כן, יבדקו במעבדה אם הצעירים שאושפזו במצב קשה בבתי החולים נדבקו באחת המוטציות.

עשר נשים בהיריון בישראל מאושפזות בבתי החולים במצב קשה לאחר שנדבקו בקורונה. המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופסור איתמר גרוטו התייחס לסוגיה הבוקר ואמר כי במשרד הבריאות ממליצים כעת גם לנשים בהיריון להתחסן נגד הנגיף, על רקע המקרים האחרונים. מפתחות החיסונים וארגוני הבריאות בעולם לא המליצו בעבר לאוכלוסיה זו להתחסן - משום שהן לא נבדקו במחקרים של המפתחות.

האזינו לריאיון עם איתמר גרוטו בכאן רשת ב

גרוטו הוסיף כי "אנחנו יודעים שהיריון זה סיכון לקורונה, בגלל שיש הדבקה רחבה מאוד, רואים גם הרבה נשים שנדבקו. ממליצים לנשים בהיריון להתחסן".

מנהלת היחידה למניעה ובקרת זיהומים במרכז הרפואי שיבא תל השומר, פרופסור גילי רגב, אמרה כי גם היא ממליצה על התחסנות לנשים בהיריון: "מבחינת ניהול הסיכונים, בין לקבל חיסון שלפחות ברמה התיאורטית מסוכן פחות מחיסונים שאנחנו כן נותנים בהיריון – שפעת, שעלת - אני חושבת שאם הייתי בהיריון הייתי הולכת להתחסן", אמרה.

תגיות:
קורונה