אור אדרי
אור אדרי. צילום: פז אדרי

בחירות העורכים - כאן 88 | 19.1.2021

עדכון אחרון - 19.1.2021
מערכת כאן
20 בינואר 2021
13:14

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

אסף אמדורסקי - את ואני נוסעים לאט

קשה להאמין אבל אסף אמדורסקי, הילד הפרוע מהניינטיז שפרץ לחיינו עם תערובת אסקוט, חוגג בימים אלה את יום הולדתו ה-50. רגע לפני החגיגות, הוא הוציא שיר חדש שנקרא "את ואני נוסעים לאט". בהתאם לרוח הזמן ולאילוצי התקופה, אמדורסקי עבד על השיר באולפן הביתי שלו, והתוצאה היא שיר חורף רך ונעים, עם הפקה יחפה שמחזירה אותנו לתקופות מוקדמות יותר ביצירה שלו. השיר מביא איתו נוסטלגיה וגעגוע, שמסכמים יותר משלושה עשורים של יצירה מוזיקלית ומכניסים אותנו לעשור חדש ובתקווה פורה לא פחות בכל הנוגע למוזיקה שלו.

אור אדרי - לב צר

"לב צר" הוא הסינגל השלישי לקראת אלבומה החדש של המוזיקאית והבסיסטית אור אדרי (בעבר חלק מ"ריו" לצדה של זואי פולנסקי). השיר אמנם הוקלט כבר לפני כמה שנים, אבל הוא מסתנכרן בצורה מושלמת עם הלך הרוח של התקופה האחרונה. חורף, סגר ותחושה שהכל עומד במקום, זה הזמן להתכסות בצלילי האמביינט המרחפים והמלטפים של אדרי. 

נ.ב
לאחרונה אדרי התארחה אצלנו בג'אם מיוחד שהוקדש למוזיקת דרים-פופ. צפו במחווה שלה ל-Nothing Gonna Hurt You Baby של Cigarettes After Sex

Kings of Leon - 100,000 People

עברו כמעט חמש שנים מאז אלבומם האחרון של Kings of Leon וברור שהתגעגענו. בתחילת 2020 הם הבטיחו למעריצים שהאלבום השמיני בדרך וגם קבעו הופעות, אך כמובן שהתוכניות נהרסו, האלבום התעכב, וההופעות בוטלו. עכשיו, עם התקווה לשנה שפוייה יותר, הם חוזרים בשני סינגלים חדשים מתוך האלבום החדש When You See Yourself שייצא במרץ (אם תרצה הקורונה).

The Weeknd - Save Your Tears 

אלבומו האחרון (כרגע) של אייבל טספייה, או בשמו המוכר יותר- The Weeknd, כולל בתוכו מגוון ז’אנרים, מסינת’וויב אייטיזי ודיסקו לראפ, אבל הכל ארוז בהפקה אלקטרונית אפלולית אחידה. לא סתם לאלבום קוראים  After Hours, מה ש- The Weeknd הגדיר בעצמו כ- “לא עוד מוזיקה לשעות היום”. הסינגל האחרון ששוחרר, Save Your Tears, ממשיך את קו הסינת’-פופ האייטיזי של קודמו (שיר השנה שלכם לשנת 2020 - Blinding Lights), בהפקה של דה וויקנד ביחד עם מפיק הפופ הענק מקס מרטין. השיר עוסק בחרטה כלפי בחורה לה שבר הפרוטגוניסט בשיר את הלב ועכשיו הוא רוצה לתקן אך בו בזמן יודע שמגיע לה טוב יותר ממנו. בהיותו אמן ויזואלי מאוד שתמיד ייחס חשיבות רבה לקליפים, דה וויקנד שחרר גם קליפ נהדר ומוזר לשיר.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים