תקיפה ברצועת עזה בתגובה לירי רקטות לעבר ישראל
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

בתגובה לירי הרקטה לדרום: צה"ל תקף ברצועת עזה

דובר צה"ל: טנקים תקפו עמדות צבאיות של חמאס ברצועה בתגובה לירי לעבר ישראל • השיגור מצטרף לאירוע נוסף אתמול, בו שוגרו שתי רקטות מצפון רצועת עזה לכיוון אשדוד ונחתו בים
איציק זוארץ ואלון אמיצי
19 בינואר 2021
23:25
עודכן ב 00:38

דובר צה"ל הודיע הלילה (רביעי) כי טנקים תקפו עמדות צבאיות של חמאס ברצועת עזה בתגובה לירי הרקטה משטח הרצועה לשטח ישראל מוקדם יותר.רקטה ששוגרה לפני כמה שעות לעבר ישראל מהרצועה, נפלה בשטח פתוח סמוך לנחל עוז. לא נשמעה התרעת צבע אדום ביישובים הסמוכים. 

קודם להודעת דובר צה"ל, פורסמו דיווחים פלסטיניים ולפיהם צה"ל תקף בתגובה לירי הרקטה. לפי הדיווחים, הכוחות ירו פגז על עמדה באזור בית חאנון בצפון הרצועה, פגז נוסף עמדה ממזרח למחנה הפליטים אלמראזי שבמרכז הרצועה ופגז שלישי על עמדה נוספת. לפי חלק מהדיווחים, מדובר בעמדות של כוחות הריסון ושמירת הגבול של חמאס. 

השיגור מצטרף לאירוע נוסף אתמול, בו שוגרו שתי רקטות מצפון רצועת עזה לכיוון אשדוד ונחתו בים. לא נגרם נזק ולא היו נפגעים בתקיפה. אמש חמאס הסביר כי הירי היה כתוצאה מפגיעת ברק, ואילו מסתמן כי הירי הערב היה מכוון. בתגובה לירי שבוצע אמש לעבר ישראל, תקף צה"ל מטרות של חמאס ברצועת עזה. דובר צה"ל הודיע כי מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו סדנאות לחפירת מנהרות של ארגון הטרור ברצועה.