מליאת הכנסת, ארכיון
צילום: כאן חדשות

מחלוקת בין הליכוד וכחול לבן מעכבת את אישור המשך הסגר

מזכיר הממשלה ברוורמן לא שלח ליו"ר הכנסת בקשה לכנס את המליאה לאישור בקשת כחול לבן להגדלתהקנסות על מפירי בידוד • בתגובה מעכבים בכחול לבן את הדיון בוועדת החוקה על אישור הארכת הסגר • מלשכת רה"מ נמסר: "מזכיר הממשלה פנה ללוין בבקשה לקדם את חוק הקנסות בהקדם"
גילי כהן וזאב קם
20 בינואר 2021
14:53
עודכן ב 15:34

מחלוקת בין הליכוד וכחול לבן שוב מעכבת את המשך המאבק בקורונה. מזכיר הממשלה, צחי ברוורמן, סירב היום (רביעי) לחתום על פנייה ליושב ראש הכנסת, יריב לוין, בבקשה לכנס בדחיפות את מליאת הכנסת כדי לדון בהצעת החוק להעלאת הקנסות למפירי הוראות הקורונה. כך אמר לכאן חדשות גורם המעורה בנושא. פניית מזכיר הממשלה נדרשת כדי לכנס את המליאה בשל דחיפות הסוגייה.

בתגובה להחלטת ברוורמן, החליטו בכחול לבן לנצל את שליטתם בוועדת הכנסת ולעכב במשך שעות את הדיון בוועדת חוקה, חוק ומשפט על אישור הארכת הסגר. במפלגה מתנים את קיום הדיון בעניין בכינוס המליאה לצורך קידום חוק הגדלת הקנסות. בכחול לבן מאיימים כי כל עוד לא יוחלט על כינוס המליאה, ועדת הכנסת לא תאשר לוועדת החוקה לדון בהארכת הסגר. אמש דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי יו"ר כחול לבן בני גנץ הנחה את יו"ר סיעת המפלגה בכנסת, ח"כ איתן גינזבורג, להוביל את הניסיון לאשר מתווה קנסות מוגדל וציין כי מדובר בפיקוח נפש.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "מזכיר הממשלה צחי ברוורמן פנה במכתב רשמי ליו"ר הכנסת בו הוא מבקש לקדם את חוק הקנסות בהקדם האפשרי. ראש הממשלה אמר כבר אתמול בישיבת הממשלה שהוא תומך בקידום חוק הקנסות באופן מיידי".

כחול לבן מסרו בתגובה להודעת לשכת ראש הממשלה כי "מכתבו של מזכיר הממשלה הוא עוד תרגיל מכוער ואנוכי מבית מדרשו של נתניהו שדואג לעצמו ומפקיר את הציבור. הליכוד מבקש לקדם את החקיקה בקריאה ראשונה בלבד ולא להשלים הליך קריאה שנייה ושלישית, שיעניק פתרון לסגירת מוסדות החינוך והאירועים שפועלים בניגוד לסגר והעלאת מתווה הקנסות. בושה ופחד ששיקולים פוליטיים לקואליציה עתידית מנהלים את ראש הממשלה. חבל שאין חיסון מפני טריקים".