חיסונים בשיבא
צילום: גטי אימג'ס

שר הבריאות שוקל: מתן חיסונים מגיל 16 כבר מהשבוע הבא

מחר יתקיים דיון באפשרות להרחיב את מבצע החיסונים לאחר שהתברר כי תורים רבים לחיסון נותרו פנויים. התנאי: הקופות ישאירו בצד תורים וחיסונים למבוגרים שלא הספיקו • בממשלה מעריכים: אם תימשך הירידה הנוכחית בתחלואה - הסגר לא יוארך
קטי דור
20 בינואר 2021
20:57

חיסונים בלי הגבלה: שר הבריאות, יולי אדלשטיין, שוקל לפתוח את האפשרות להתחסן מגיל 16 כבר מהשבוע הבא. כך דווח היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. מחר צפוי השר לקיים דיון בעניין כשהסיבה המרכזית להקדמה האפשרית והורדת הגיל היא העובדה שתורים רבים לחיסון נותרו פנויים. התנאי שמציב אדלשטיין לקופות הוא שישאירו בצד תורים וחיסונים למבוגרים שלא הספיקו עדיין להתחסן. 


בתוך כך מעריכים שרים בממשלה כי אם ירידת התחלואה תימשך בקצב הנוכחי הסגר לא יוארך במתכונתו הנוכחית ובעוד שבוע וחצי יחל מתווה היציאה. גם אם היו רוצים להאריך את הסגר, במשרד הבריאות מבינים כי יהיה קשה להאריך את הסגר במתכונת הנוכחית, בין השאר בגלל מערכת בחירות והפוליטיקה.


במשרד הבריאות בוחנים כמה תרחישים בנוגע לאסטרטגיית היציאה, והפעם, בניגוד לפעמים הקודמות, לא נפסלת פתיחה של המסחר בתום הסגר. שלא כמו בתום הסגר הראשון והשני, אז לא נפתח המסחר, כעת כפוף לירידה בתחלואה והמשך ההתחסנות, האפשרות הזו דווקא נמצאת על הפרק.

בד בבד, בעיריית בני ברק דיווחו היום על שינוי במגמת המתחסנים. בקופת החולים מכבי בעיר רואים הכפלה במספר מקבלי החיסון, ומקווים שעוד אלפים יגיעו עד לסוף השבוע. בניסיון לחדד את החשיבות בהתחסנות החליטו במטה החרדי במשרד הבריאות לצאת בקמפיין "מודעות אבל" גדולות ביומונים החרדיים. הקמפיין ידגיש מה צפוי לקרות בקהילות וחסידויות שונות אם לא יקפידו על הנהלים. 


בתוך כך חזר בו הערב סגן שר הבריאות, יואב קיש, מאמירתו הבוקר כי אם תימשך התחלואה הגבוהה ימליץ לשקול את דחיית הבחירות. קיש הבין מה עשתה אמירתו ואת התגובות הקשות בעקבותיה והערב הבהיר כי הובן שלא כהלכה וכי הבחירות יתקיימו במועדן.