החשודים בחדירה לבסיס
-

פרסום ראשון: נערי גבעות חדרו לבסיס חטיבת שומרון - ונתפסו בתום מרדף

חיילים בחטיבת שומרון זיהו נערי גבעות כשהם מטפסים על הגדר ורדפו אחריהם בבסיס. נערי הגבעות ניסו לברוח חזרה לרכבם - שם חיכו שניים נוספים, אבל הם נתפסו
כרמל דנגור
21 בינואר 2021
13:05

חיילים בחטיבת שומרון זיהו נערי גבעות כשהם מטפסים על הגדר - וניהלו אחריהם מרדף בתוך הבסיס. כך פורסם לראשונה היום (חמישי) בכאן חדשות. נערי הגבעות ניסו לברוח חזרה לרכבם - שם חיכו שניים נוספים, אבל הם נתפסו.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "כוחות צה"ל זיהו לפני זמן קצר שני חשודים שטיפסו על גדר בסיס צה״ל באזור יהודה ושומרון וחדרו לבסיס. הלוחמים שקפצו לנקודה ביצעו מרדף אחר החשודים במרחב הבסיס ועצרו אותם, יחד עם שני חשודים נוספים שנמצאו בקרבת הבסיס. הלוחמים העבירו את ארבעת החשודים להמשך חקירת משטרת ישראל. מדובר במתיישבים".

בתוך כך, על רקע הסערה סביב מותו של אהוביה סנדק במהלך מרדף משטרתי בחודש שעבר, קיים אלוף פיקוד המרכז תמיר ידעי, שיחה עם תושבים ורבנים מאזור בנימין כשהקו המוביל בשיחה היה כי בנוער הגבעות צריך לטפל קודם כל בחינוך, ולא בצווי מעצר או הרחקה. בהקלטות מהשיחה שהגיעו לידי כאן חדשות נשמע האלוף ידעי אומר כי איש לא התנדב להכניס את היד לתפוח הלוהט של נוער הגבעות: "בקצה אנחנו, אחד, הוצאנו אותם מחוץ למערכת, והדבר השני זה ששמנו את גורמי האכיפה לבד מולם".

בחודש האחרון, מאז מותו של סנדק, נרשמה עלייה חדה בפשיעה הלאומנית ובאלימות נגד כוחות הביטחון. על רקע האירועים אמר האלוף ידעי: "בסוף לא מדובר בארגון פשע, ולא מדובר במחבלים נוראיים, בסוף זה ילדים, שחלקם מבולבלים, חלקם יש להם בעיות רווחה. יש כאלה שאתה יכול להכניס אותם לקטגוריה של שובבות נעורים, ויש כאלה שאתה יכול להכניס אותם ליישוב הארץ, ויש כאלה לצערי - שהם לא עונים לא לקטגוריה הזו ולא לקטגוריה הזו".

אלוף הפיקוד גילה בשיחה שבכירים במערכת הביטחון, בהם סגן ראש המוסד, מתכננים, באופן נדיר, לבקר בגבעות: "התארגנו מספר חברים, ביניהם ראש אגף התכנון, ראש אכ"א וסגן ראש המוסד, כל מיני חברים טובים, שרוצים לעשות רגע סיור בחוות ובכל מיני מקומות ולשאול ביחד, איך אנחנו יכולים לעזור? הסיפור הכי פשוט מבחינתנו זה להביא עוד חמישה תקנים לימ"ר. אנחנו רוצים לפתור אחרת, אבל אנחנו צריכים שיהיה מי שיענה לטלפון בצד השני".