עברי לידר
צילום: עדי גולדשטיין

עברי לידר: מצב התרבות לא באחריות אביב גפן ולא באחריותי, זה על כל התעשייה

את שנת 2021 פותח עברי לידר עם שיר חדש - "הרגע הריק", ומספר בריאיון לכאן רשת ב גם על ההתמודדות עם תקופת הקורונה: "התקופה הזו הרחיקה בין בני אדם"
תרבות יום חמישי
22 בינואר 2021
12:01

עברי לידר פותח את שנת 2021 עם שיר חדש - "הרגע הריק", שהושק גם עם קליפ בכיכובה של אגם רודברג. שיר באווירה יותר מלנכולית ואינטימית, שאולי מוכרת משיריו הישנים יותר של לידר. מהו אותו "רגע ריק" שעליו מדובר בשיר? בריאיון אצל עומר בן רובי בתוכנית תרבות יום חמישי בכאן רשת ב, מסביר לידר שכיוון בשיר למצב קיומי שמאפיין את החיים כמעט של כולנו בשנים האחרונות: "בשבילי הרגע הריק הוא לא רגע אחד. חלק מהרעיון הוא שנשאיר משהו ריק בשביל הסקרנות של במה הוא יתמלא.

האזינו לריאיון המלא עם עברי לידר,  בכאן רשת ב

"אנחנו פשוט צריכים לתת לזה לקרות, ואנחנו לא עושים את זה יותר מדי. כי אנחנו עסוקים כל הזמן בלמלא את הרגעים האלה באינפורמציה. הפחד הזה שלנו להיות ברגע שבו לא יהיה משהו שיסיח את דעתנו. אפילו לקרוא ספר זה למלא את הרגע במשהו. אנחנו לא רוצים שישעמם לנו. אני חושב שהשעמום הזה הוא מקסים".

על תקופת הקורונה, שבה נעצר עולם התרבות וההופעות החיות, מספר לידר: "גיליתי מפגש עם אנשים שהוא כל כך קרוב. בגלל שהתקופה הזו הרחיקה בין בני אדם, אתה מתחיל לאבד את זה, אתה רואה בני אדם רק דרך עדשות. ואז אתה הולך לבתים של אנשים, אתה פוגש הרבה אנשים מדהימים, וזה מאוד מעודד, המפגש אחד מול אחד עם אנשים כיפים, נחמדים וחיוביים, יש בזה משהו מרומם".

אבל כמו כל האומנים בישראל, גם לידר מקווה לחזרה של עולם התרבות כפי שהיה לפני הקורונה, ומתייחס בריאיון למחלוקת סביב מתווה התרבות שסוכם במפגש בין ראש הממשלה לאביב גפן: "אביב גפן לא דיבר איתי קודם ומן הסתם אני לא חושב שהוא מייצג אותי. בסוף זה לא על בן אם אחד, לא על אביב גפן ולא עליי. זה על כל האומנים וכל המפיקים. זה לא יגיע מאומן אחד אלא מתעשייה שלמה. בפעם הקודמת שהיינו אצל נתניהו זה היה עם טובי המפיקים בארץ ובאנו עם תוכנית מסודרת. המתווים הם טובים ופנטסטיים, פשוט צריך לאשר אותם. זה לא בשליטתנו. אנחנו רק יכולים להציג את האמת שלנו".

תגיות:
מוזיקה