ליגת האלופות
צילום: אי-פי

בשל הכוונה לפתוח "ליגת על אירופית" - פיפ"א מאיימת בסנקציות

בפיפ"א הבהירו שתחרות כזו לא תוכר וש"כל מועדון או שחקן המעורבים בתחרות כזו לא יוכלו להשתתף בתחרות שאירגנה פיפ"א או הקונפדרציה שלה". כלומר, שחקנים לא יוכלו להשתתף במונדיאל או באליפויות אירופה במסגרת הנב
ליאן וילדאו וגיא בריצמן
21 בינואר 2021
14:41

פיפ"א ושש הקונפדרציות תחתיה, כולל אופ"א, איימו היום (חמישי) בסנקציות על מועדונים ושחקנים נוכח ידיעות על הכוונה של כמה מועדונים אירופאיים להקים "ליגת העל" אירופית סגורה, שתתחרה בליגת האלופות. בהצהרתה מאיימת פיפ"א כי תחרות כזו לא תוכר וש"כל מועדון או שחקן המעורבים בתחרות כזו לא יוכלו להשתתף בתחרות שאירגנה פיפ"א או הקונפדרציה שלה". כלומר, שחקנים לא יוכלו להשתתף במונדיאל או באליפויות אירופה במסגרת הנבחרות.

על פי חוקי פיפ"א והקונפדרציות, על כל התחרויות להיות מאורגנות או מוכרות על ידי הגוף הרלוונטי ברמתן בהתאמה, על ידי פיפ"א ברמה העולמית ועל ידי הקונפדרציות ברמה היבשתית. מהבחינה הזו, הקונפדרציות מכירות בגביע העולם למועדוני פיפ"א, במתכונתו הנוכחית והחדשה כתחרות המועדונים העולמית היחידה, ואילו פיפ"א מכירה בתחרויות המועדוניות שאירגנו הקונפדרציות כתחרויות היבשת היחידות של המועדון. "ליגת העל האירופית" היא חזון של כמה מועדוני ענק בכדורגל האירופי בהם ברצלונה, באיירן מינכן, מנצ'סטר יונייטד וריאל מדריד. 

תגיות:
כדורגל