אולימפיאדה

דיווח: ממשלת יפן צפויה לבטל את האולימפיאדה; בטוקיו הכחישו

הטיימס הבריטי דיווח מפי מקור בקואליציה היפנית: בשל הקורונה, הפוקוס של הממשלה עובר כעת להבטחת אירוח המשחקים במועד הפנוי הבא - שנת 2032 • ממשלת יפן הכחישה: אין אמת בדיווח
יואב זהבי
22 בינואר 2021
02:40
עודכן ב 05:10

היומון "טיימס" הבריטי דיווח הלילה (שישי) מפי מקור בקואליציה ביפן כי הממשלה בטוקיו הגיעה לכלל מסקנה שיש לבטל את המשחקים האולימפיים בשל מגפת הקורונה. על פי הדיווח, ממשלת יפן תתמקד מעתה במאמצים להבטיח שטוקיו תארח את המשחקים האולימפיים במועד הפנוי הבא, בשנת 2032. 

אותו מקור אמר לעיתון כי "איש לא רוצה להיות הראשון להגיד זאת, אבל הקונצנזוס הוא שלארח את המשחקים זה קשה מדי. באופן אישי אני לא חושב שהאירוע יתקיים". מוקדם יותר היום נשיא הוועד האולימפי, תומאס באך, אמר שהוא מחויב באופן מלא לקיים את המשחקים בבטחה. בסוכנות הידיעות רויטרס דווח כי מארגני המשחקים אומרים שממשלת יפן נוקטת את כל האמצעים הנדרשים להבטיח את קיומם.

ראש הממשלה היפני, יושיהיד סוגה, התייחס לנושא ואמר: "המשחקים האולימפיים יהיו סמל להתגברות האנושות על נגיף הקורונה, וסיכוי להציג את שחזור יפן מרעידת האדמה והצונאמי ההרסני בצפון מזרח. אנו נהיה מוכנים היטב לזיהום. אנו נחושים לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם מטרופולין טוקיו, הוועדה המארגנת של טוקיו 2020 וה- IOC כדי לממש אולימפיאדה בטוחה ובטוחה". 

לפי כשבועיים, מספר המאובחנים בקורונה בארץ השמש העולה היה יותר מ-7,000 נדבקים מדי יום, זינוק של יותר מפי שניים מהשבוע שעבר ושיא מתחילת המגפה. רשויות הבריאות היפניות מסרו כי הזן החדש של הקורונה התגלה אצל ארבעה אזרחים ששבו מברזיל. שניים מהם סבלו מחום, כאבי ראש קלים וקשיי נשימה.

בסקר שפורסם במדינה נמצא כי כ-80% מהיפנים סבורים שיש לבטל את המשחקים או לדחות אותם פעם נוספת.