חלוקת מזון בשוק הסיטונאי

הפרויקט שמציל טונות של מזון - ומאות משפחות רעבות

הארגון הירושלמי "מצילות המזון" רתם את השוק הסיטונאי בעיר והפך לפרוייקט סיוע ענק בימי קורונה. החלום של הפעילים הוא לצמצם כמה שיותר את בזבוז המזון בעיר דרך ייצור מערך כלל עירוני - ולעזור לכמה שיותר משפחות
עדי אורנאי
24 בינואר 2021
16:12

"מצילות המזון" בירושלים הוא ארגון שקם במטרה לקדם מערכת מזון עירונית בת קיימא. המייסדים יצרו קהילה שלמה של אנשים, שהתחברו סביב שליחות אחת - למנוע בזבוז מזון בעיר. הם המשיכו עם סדנאות, הרצאות ובסטות מסחורה חינמית של ירקות ופירות מוצלים מזריקה.

החזון השאפתני יצא לדרך לפני שנתיים, ואז הגיעה מגפת קורונה. ב"מצילות המזון" הבינו שיש להם גישה לירקות והפירות שהם ממיינים ומצילים רגע לפני זריקתם לפח, בשוק הסיטונאי בירושלים. כך הפך קייטרינג מהתוצרת המוצלת של השוק למיזם המרכזי למימון הארגון.

דניאלה זלצר, מייסדת שותפה ב"מצילות המזון", אומרת: "דרך האוכל המוצל התפתח עולם שלם של איך אפשר להסתכל על החברה שלנו, על הטבע, על המשאבים, על הכלכלה, על תרבות הצריכה".

בכל יום נזרק באותו שוק בין 5 ל-10 טון של תוצרת טרייה, רק כי זו סחורה שלא ניתנת עוד למכירה - בגלל כמה כתמים, או עובש על כמה ירקות מתוך משטח קרטון שלם. "הקורונה בהרבה מובנים חשפה את כל העוולות של החברה שלנו שהיו נמצאים שם קודם", ציינה זלצר. "העשייה בשנה האחרונה התחברה לקהילות שונות בעיר - שהיו זקוקות לסיוע הזה". 

"הקורונה חשפה עוולות בחברה שלנו שהיו שם קודם"

תוך שלושה שבועות מפרוץ המגפה בארץ, זלצר ושאר הפעילים בארגון יצרו רשת של ביטחון תזונתי . הם העבירו כתשעה טון ירקות ופירות מדי שבוע לאוכלוסיות שונות בפריפרייה החברתית סביב ירושלים, מתוכם אמהות חד-הוריות, מהגרות עבודה, מבקשי מקלט, אסירים בשיקום ופלסטינים ממזרח העיר.

העשייה המבורכת לא עוזרת רק למי שמקבל את הסחורה - אלא גם למי שמחלק אותה. "מגיעים לעזור במיון מכל קצוות החברה הישראלית", הסבירה מייסדת הארגון. "בין אם הם מובטלי קורונה שחיפשו כיצד יוכלו לתרום, עד לשעות שירות מבית המשפט הקהילתי, מבריאות הנפש ועוד".

"הרגיש לי לא מוסרי שכל כך הרבה אוכל פשוט נזרק"

עוד שיתפה דניאלה זלצר כי בפעם הראשונה שהגיעה לאזור ליד הפחים בשוק הסיטונאי היא הייתה בהלם. היא ראתה הר של משטחי פירות וירקות בדרך לדחסניות. "זה הרגיש לי לא מוסרי שכל כך הרבה אוכל טוב לאכילה פשוט נזרק", העידה. 

ומה החלום של "מצילות המזון" להמשך? לצמצם כמה שיותר את בזבוז המזון בירושלים, לייצר מערך כלל עירוני לטובת פעילות האירגון ולוודא שכל ילד ילמד מבית הספר מאיפה האוכל שלו מגיע.