נתניהו מקבל את מנת החיסון השנייה, 09.01.21
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש ממשלה אחד - שני שיאים: במתחסנים ובמאומתים

833 חולי קורונה מתו בישראל מתחילת ינואר. מצד שני, שר הבריאות אדלשטיין הודיע על שיא של 224 אלף חיסונים ליום • מבצע החיסונים הוא הישג של נתניהו - שהסתער על המשלוחים של פייזר ומודרנה ודאג שלא יחסר. אבל גם שיא המאומתים רשום על שמו - העומד בראש הממשלה המנהיגה מדיניות כושלת
ירון דקל, פרשנות
23 בינואר 2021
03:33
עודכן ב 06:41

ישראל נמצאת כרגע במקום גבוה בעולם בשני מדדים הפוכים: שיא במתחסנים ושיא במאומתים ליממה. השיא במספר המתחסנים הוא תודות לפעולה נמרצת של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהסתער על החיסונים של פייזר ומודרנה. גם אם הוא התחייב שישראל תשלם כפול, הוא דאג לכך שלא יהיה פה מחסור בחיסונים. להיפך - אוטוטו פותחים את מבצע החיסונים לכלל האוכלוסייה.

מצד שני, ישראל רשמה גם שיא שלילי במספר המאומתים ליממה. זאת בשל המדיניות הכושלת של הממשלה, שבראשה עומד אותו אדם שהישג החיסונים חתום על שמו. הטיסות לדובאי והתחלואה שם, אי סגירתו של שדה התעופה בן גוריון, אכיפה בררנית ובעייתית, סגר כללי במדינה ולא רק ביישובים אדומים - כל אלה הן דוגמאות לאותה מדיניות לא מוצלחת.

833 חולי קורונה מתו בישראל מתחילת חודש ינואר - כך עלה מנתוני משרד הבריאות שפורסמו אמש (שישי). מקדם ההדבקה ממשיך לרדת ועומד על 0.95. לצד זאת, שר הבריאות יולי אדלשטיין הודיע על שיא במספר המתחסנים ביום – 224 אלף חוסנו שלשום נגד קורונה. בסך הכל חוסנו בישראל עד כה כ-2.5 מיליון בני אדם, מתוכם 850 אלף קיבלו כבר את המנה השנייה. 

כך אדם אחד, ראש ממשלת ישראל, מחזיק בשני שיאים מנוגדים באותה נשימה. אפשר להגיד גם במילים אחרות - שיא ההצלחה ושיא הכישלון.