הפיצוץ בבית חאנון

דיווחים פלסטיניים: כ-30 נפצעו בפיצוץ מטען בעזה

לפי הדיווחים מטען התפוצץ בבית חאנון שבצפון הרצועה. דובר משרד הפנים בעזה, איאד אל בוזום, אמר שהרשויות חוקרות את האירוע • צה"ל: "הסיפור של הבית הזה הוא הסיפור של בתים רבים אחרים ברצועה שהפכו למחסני נשק וטילים בעבור ארגוני הטרור" | תיעוד
עומרי חיים ואיציק זוארץ
23 בינואר 2021
11:05
עודכן ב 11:50

מקורות פלסטיניים דיווחו הבוקר (שבת) על פיצוץ שנשמע בבית חאנון שבצפון רצועת עזה. לפי חלק מהמקורות הוא נגרם בשל פיצוץ מטען באחד מהבתים באזור. עוד נמסר שכ-30 בני אדם נפגעו בפיצוץ. דובר משרד הפנים בעזה, איאד אל בוזום, אמר כי הרשויות חוקרות את האירוע. גורם ביטחוני בעזה אמר לאחד מכלי התקשורת הפלסטיניים כי הפיצוץ ארע בבית של פעיל ג'יהאד אסלאמי.

דובר צה"ל בערבית, סגן אלוף אביחי אדרעי, התייחס לאירוע בציוץ בחשבון הטוויטר שלו: "הסיפור של הבית הזה הוא הסיפור של בתים רבים אחרים ברצועה שהפכו למחסני נשק וטילים בעבור ארגוני הטרור - מי שבסוף משלם את המחיר הם האזרחים החפים מפשע".

השבוע טנקים של צה"ל תקפו עמדות צבאיות של חמאס ברצועה בתגובה לירי רקטה לשטח ישראל. הרקטה נפלה בשטח פתוח סמוך לנחל עוז, ולא נשמעה התרעת צבע אדום ביישובים הסמוכים. השיגור הצטרף לאירוע נוסף שאירע יום לפני, בו שוגרו שתי רקטות מצפון עזה לכיוון אשדוד ונחתו בים. לא נגרם נזק ולא היו נפגעים בתקיפה.