תקיפת ניידת משטרה בליל חמישי בבני ברק
-

אחד מבכירי האדמו"רים באגודת ישראל: לפתוח מחר את כל מוסדות הלימוד של החסידות

האדמו"ר מוויז'ניץ, הרב ישראל הגר, הורה לא להתגרות בשוטרים. את הדברים אמר במהלך סעודה שלישית בבית הכנסת בו בבני ברק
עקיבא וייס
23 בינואר 2021
13:32
עודכן ב 23:49

האדמו"ר מוויז'ניץ הרב ישראל הגר, מבכירי האדמו"רים באגודת ישראל, הורה הערב (שבת) לפתוח מחר את כל מוסדות הלימוד של החסידות, אך להימנע מעימותים עם המשטרה. בזמן סעודה שלישית שקיים בבית הכנסת של החסידות בבני ברק, אמר האדמו"ר כי אם תבוא המשטרה אין להתעמת עם השוטרים ואין להתגרות בהם. הרב הגר הוא מבכירי האדמו"רים באגודת ישראל ונציגו בכנסת הוא חבר הכנסת יעקב טסלר.

בתגובה לדברים אמר הערב השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה כי כל תלמוד תורה שיהיה פתוח יאכף ויקבל קנס של 5,000 שקלים. בריאיון לאסף ליברמן בכאן 11 אמר כי הוא פועל כדי להביא לאישור הכנסת הצעה להכפלת הקנס ל-10,000 שקלים. באשר לליל העימותים שתועד בבני ברק בין חמישי לשישי, אמר השר אוחנה כי מטרת הפעילות הייתה "לאתר ולמצוא את אותם פורעי חוק השייכים לפלג קטן וקיצוני שאינו משקף את תושבי בני ברק ורוב הציבור החרדי שומר החוק".

הרב ישראל הגר. צילום: דוד כהן, פלאש 90

מנכ"ל תנועת ישראל חופשית אורי קידר אמר בתגובה להודעת האדמו"ר: "המשטרה צריכה לבוא לאדמו"ר מוויז'ניץ ולקחת אותו לתחנה, הערב. שמירה על חיי הציבור החרדי ועל הציבור הישראלי כולו לא יכולים להיות פחות חשובים יותר משמירה על חיי קואליציית שותפיו הטבעיים של נתניהו".

מבית האדמו”ר מוויז’ניץ נמסר: "דברי האדמו”ר שליט”א בסעודה שלישית באו לבטא כאב רב על אשר מצאו לנכון להמשיך בפעילות מקומות רבים שהוגדרו כחיוניים משום מה, ולעומת זאת הורו לסגור מוסדות החינוך ללימוד תורה לתינוקות של בית רבן שהעולם מתקיים בהבל פיהם. נחזור ונדגיש את דברי תורתנו הקדושה 'ונשמרתם מאד לנפשותיכם’ ואין בכך כל שינוי".

מוקדם יותר הערב, עדכן משרד הבריאות על 7,316 מאומתים שאובחנו אתמול חיוביים לקורונה, מתוך 85,739 בדיקות - סך של 8.8%. מספר החולים קשה עומד על 1,171 - ירידה של 15 איש מאתמול. מספר החולים ירד גם הוא מאתמול בכ-1,300 ל-76,783 בני אדם. מספר המתחסנים במנה הראשונה עומד על כמעט 2.5 מיליון איש ומספר המחוסנים במנה השנייה עומד על כ-940 אלף איש.

ביום חמישי בלילה תקפו עשרות תלמידי ישיבת "ויז'ניץ-מרכז" שוטרים שהיו בניידת אזרחית. התוקפים הקיפו את הניידת, ניפצו את השמשות וניקבו את הצמיגים. המתקהלים אף ניסו לפתוח את דלתות הניידת, בעוד השוטרים שישבו ברכב נאלצו להזעיק עזרה וחילוץ. שוטרת נפצעה באורח קל באירוע.