תיעוד המסיבה, השבוע

תיעוד בלעדי: קציני צה"ל, משטרה ושב"ס חוגגים הענקת דרגה – בלי מסכות ובניגוד להנחיות

המסיבה התקיימה לרגל הענקת דרגת סגן אלוף למפקד הגששים באוגדת איו"ש • בסרטון נראה גם ראש המועצה המקומית זרזיר • המשטרה: המקרים ייבדקו ויטופלו משמעתית • דו"צ: הקצין מצר על החריגה מההנחיות, הנושא יתוחקר בהקדם על ידי מפקדיו
כרמלה מנשה
23 בינואר 2021
21:26

קצינים במשטרה, בשירות בתי הסוהר (שב"ס) ובצה"ל תועדו כשהם חוגגים עם ראש המועצה המקומית זרזיר, אמיר מזאריב, ביום חמישי בלילה - בניגוד להנחיות משרד הבריאות וכשהם אינם עוטים מסיכות. בתיעוד שנחשף הערב (שבת) בחדשות השבת בכאן 11, נראו הקצינים במסיבה שהתקיימה לרגל הענקת דרגת סגן אלוף לראמי אל-הייב, מפקד הגששים באוגדת איו"ש. בסרטון נראים הקצינים, בהם מפקד תחנת משטרה, קצין במשטרה, גונדר משנה בשב"ס שנמצא בחופשת פרישה, קצין הגששים שקיבל דרגה ועוד. הם תועדו כשהם רוקדים ומתחבקים.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "כמי שאמון על אכיפת החוק, מצופה מכל שוטר לשמש דוגמה אישית ולכן המקרים ייבדקו ויטופלו משמעתית". מדובר צה"ל נמסר כי "משרתי צה״ל נדרשים לעמוד בהנחיות משרד הבריאות ולשמש דוגמה אישית בהתנהלותם. הקצין מצר על החריגה מההנחיות באירוע והנושא יתוחקר בהקדם על ידי מפקדיו".

בשב״ס מסרו כי הקצין נמצא בחופשת פרישה מיולי 2020 ולא בשירות פעיל מאז. ראש המועצה אמיר מזאריב אמר בתגובה לתיעוד: "הסרטון צולם לכבוד קבלת דרגת סא״ל לחבר הכפר. כראש מועצה באתי למקום לכבד את הקצין וכמוני עשו מכובדים אחרים. הואיל וחוסנתי בפעם השנייה, הנחתי שאני מחוסן, נשארתי במקום כעשר דקות ועזבתי. מקבל אחריות על המעשה ומצר על כך".