אבי גונן והילה פאר

יו"ר האגודה למען הלהט"ב מצטרפת לחולדאי; יו"ר אורט העולמי לשעבר חובר לסער

חיבור ראשון בשמאל? מפלגת העבודה צפויה לחבור למפלגתו של יו"ר עירית תל אביב-יפו, אם מרב מיכאלי תיבחר בפריימריז הערב. מיכאלי אמורה לקבל מקום ברביעייה הראשונה של הרשימה המאוחדת ובנוסף העבודה תשמור על המסגרת העצמאית שלה בתוך הרשימה הזו
זאב קם
24 בינואר 2021
08:55
עודכן ב 14:00

יושבת ראש האגודה למען הלהט"ב, הילה פאר, הודיעה היום (ראשון) על הצטרפותה למפלגת "הישראלים" של רון חולדאי. פאר שימשה בעבר בין השאר כסמנכ"לית ארגון הוועד למלחמה באיידס. חולדאי בירך על הצטרפותה והוסיף: "יחד נקדם שוויון בנישואין, באימוץ ובפונדקאות, ונרחיב את הפעילות לסיוע ולמיגור האפליה כלפי האוכלוסייה הטרנסית". 

גם מפלגת "תקווה חדשה" של גדעון סער צירפה היום חבר נוסף – מנכ"ל אורט העולמי לשעבר, אבי גנון. סער ציין היום: "גנון מביא רקורד עשיר בתחום החינוך והעשייה הציונית, כמו גם בחיזוק והידוק הקשר בין יהדות התפוצות למדינת ישראל. הוא יהווה חיזוק משמעותי לתנועה". ביום חמישי האחרון הצטרף השר וחבר הכנסת לשעבר מהליכוד, בני בגין, לרשימת "תקווה חדשה" גם כן. 

מסתמן: זה החיבור הראשון במרכז-שמאל

ברקע הפריימריז במפלגת העבודה, מסתמן חיבור ראשון בגוש המרכז-שמאל. בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב דווח הבוקר כי אם חברת הכנסת מרב מיכאלי תיבחר הערב לעמוד בראש העבודה, היא תחבור למפלגת הישראלים של רון חולדאי. 

על פי השיחות שהתקיימו, מיכאלי אמורה לקבל מקום ברביעייה הראשונה של הרשימה המאוחדת ובנוסף מפלגת העבודה תשמור על המסגרת העצמאית שלה בתוך הרשימה הזו. במקביל, במפלגתו של חולדאי החליטו שמלבד מפלגת העבודה, כל ראש מפלגה קטנה אחר שירצה להתחבר אליהם, ייאלץ לוותר על המפלגה שבראשה הוא עומד ולהגיע כאדם בודד למפלגתו של חולדאי ללא המפלגה שלו. הדברים אמורים בעיקר ביחס לבוגי יעלון ועפר שלח, אם ירצו להצטרף לחולדאי.

היום נערכות בחירות לראשות מפלגת העבודה. כ-40 אלף חברי המפלגה הוזמנו אל הקלפיות הממוחשבות לבחור יו"ר מבין שבעה מתמודדים. במועמדים הבולטים: מרב מיכאלי, עורך הדין גיל ביילין ואבי שקד, מועמדו של היו"ר היוצא עמיר פרץ. הקלפיות יינעלו בשבע בערב וההערכה היא שבתוך שעה יפורסמו התוצאות.

ביום שלישי האחרון הודיע השר איציק שמולי שלא יתמודד על ראשות העבודה. שמולי קיבל הצעות חבירה מכחול לבן, יש עתיד וכן ממפלגתו של ירון זליכה. יום קודם הודיע אהוד ברק כי לא יתמודד על ראשות המפלגה. בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו כתב ברק כי הוא בדק היתכנות של ריצה משותפת בגוש אחד של יש עתיד, הישראלים והעבודה, אך כשהבין שלמהלך כזה אין היתכנות - ויתר על התמודדות.