יו"ר העבודה מיכאלי, הערב

יו"ר העבודה לכאן חדשות: לא אקח את גנץ בחשבון

מיכאלי: "כל מי שירצה לדבר - אני אשמח לדבר איתו, פרץ ושמולי מאחורינו" • יו"ר ועדת החינוך רם שפע הודיע כי יתמודד בבחירות המקדימות במפלגת העבודה
חדר החדשות
25 בינואר 2021
17:23

עשרה ימים לסגירת הרשימות: יושבת ראש מפלגת העבודה מרב מיכאלי התייחסה הערב (שני) לאפשרות לחיבורים בגוש המרכז שמאל. בריאיון לרינת ספיבק בכאן 11, אמרה מיכאלי כי שוחחה הבוקר עם ראש עיריית תל אביב ויו"ר מפלגת הישראלים רון חולדאי, וכי סיכמו שיתחילו לקיים מגעים. "כל מי שירצה לדבר אני אשמח לדבר איתו, אבל את גנץ אני לא יכולה לקחת בחשבון. יש אנשים שהפנו עורף להבטחות הכי בסיסיות שלהם לבוחרות ולבוחרים", הוסיפה.

חברת הכנסת מיכאלי חזרה על הודעתה כי מפלגת העבודה תצא מממשלת נתניהו "ממש תכף ומייד", לדבריה. "פרץ ושמולי הם מאחורינו. אנחנו מסתכלות ומסתכלים קדימה איך בונים את המפלגה מחדשה ואיך מחזירים את הציבור הביתה", אמרה. אמש נבחרה מיכאלי ברוב מוחץ לעמוד בראשות המפלגה. מיכאלי זכתה ב-77% אחוזים מהקולות. בבחירות לראשות המפלגה הצביעו יותר מ-9,600 ממתפקדי המפלגה, שיעור של 26%. 

בתוך כך, יושב ראש ועדת החינוך רם שפע הודיע כי יתמודד בבחירות המקדימות במפלגת העבודה. שפע אמר לשלי יחימוביץ' בתוכנית "שלי וגואטה" בכאן רשת ב כי היה יכול להישאר בכחול לבן או לבחור במפלגות אחרות, אך לתחושתו מפלגת העבודה יכולה לחזור לבמה ולשמש 'שחקן חשוב' בפוליטיקה הישראלית. שפע הוסיף כי יתפטר מראשות ועדת החינוך ויחליט בימים הקרובים אם להתפטר גם מהכנסת.