-
צילום: דוברות המשטרה

14 עצורים בהפרות סדר בשכונות החרדיות בירושלים במחאה על מות אהוביה סנדק

מאות חרדים מפגינים בירושלים במספר מוקדים ומציתים פחי אשפה באש - שמונה נעצרו • שישה נעצרו בהפגנת מחאה על מות אהוביה סנדק ליד גשר המיתרים בעיר • הלווייה המונית נערכה ביפו לבכיר בתנועה האיסלאמית שנרצח אתמול
ורד פלמן, איתי שיקמן וערן זינגר
25 בינואר 2021
20:45
עודכן ב 23:22

עוד ערב אלים בירושלים: 14 בני אדם נעצרו הערב (שני) בחשד להפרות סדר והתפרעויות בבירה. שמונה מהם נעצרו בהפגנות חרדים שנערכו בכיכר השבת ובציר בר אילן, שמם הציתו חרדים פחי אשפה, גרמו נזק לרכוש והתעמתו עם שוטרים. ברחוב בר אילן גם פונו ילדים שנשכבו על הכביש.

מחאה נוספת נערכה סמוך לגשר המיתרים בכניסה לירושלים, במהלכה עשרות צעירים חסמו לפרקים את נתיבי הנסיעה - שם המשטרה עצרה שישה חשודים בהפרות הסדר. ההפגנה נערכה על רקע מותו של אהוביה סנדק.

הפגנה המונית ביפו - בניגוד להנחיות

מאות בני אדם השתתפו הערב בהלוויתו של השייח' מוחמד אבו ניג'ם שנרצח ביפו אתמול. מסרטונים שהופצו ממסע ההלוויה נראה כי היא נערכה בניגוד מוחלט לכללי הסגר והריחוק החברתי. בהלוויה נכח חברו של הנרצח, ראש הרשימה של בל"ד לבחירות הבאות לכנסת ח"כ סאמי אבו שחאדה.

בשיחה עם כאן חדשות השיב לביקורת על כך שההלוויה נערכה באופן כזה: "הקורונה מאוד מסוכנת ואני בעד לשמור על ההוראות. אבל מדינת ישראל נטשה את המגזר הערבי. במקרה החריג הזה אי אפשר לעבור לסדר היום. אנחנו יודעים שהמשטרה לא תעשה את העבודה שלה".

"אני מקבל את הביקורת", אמר אבו-שחאדה. "אבל אנשים כבר לא יכולים יותר. באמצע היום באמצע השכונה מגיעים אנשים עם נשק אוטמטי, מחסלים מנהיג בכיר. ואתה יודע שהמשטרה לא תעשה עם זה כלום. אי אפשר לעבור על זה לסדר היום".

מותו של מוחמד אבו-ניג'ם, רואה חשבון ופעיל בולט בתנועה האסלאמית, נקבע לאחר שנורה ברחוב סבא משפולה בעיר ונפגע אנושות. צעיר נוסף שנורה באירוע נפצע באורח קשה. גבר כבן 70 שהיה במקום לקה בחרדה וקיבל טיפול רפואי. ח"כ אבו-שחאדה אמר שהוא משוכנע שמדובר בטעות בזיהוי.

מהמשטרה נמסר: "נסיבות האירוע ייבדקו ובמידת הצורך יופקו הלקחים".