חשד לאונס במעון

"הוא מטפל ואני חסרת ישע ואסור שזה יקרה": חשד לאונס במעון טיפולי

לפי החשד נ', הסובלת משיתוק מוחין, נאנסה במעון שבו היא מתגוררת על ידי אחד ממטפליה. בעבורה, הקשר עם המטפל היה חברי ואוהב – אבל בפועל מתברר שהמטפל ניצל את מוגבלותה וביצע בה לכאורה מעשים מיניים חמורים. ואם זה לא מספיק, מתברר שבמעון גם התעכבו עם השעייתו מהתפקיד
נופר משה
25 בינואר 2021
21:52

יחסים אסורים וחשד לאונס במעון לטיפול בחסרי ישע: כבר 20 שנה שנ' מטופלת במעון, בשל שיתוק מוחין ועיכוב קוגניטיבי ממנו היא סובלת. כשהיא סיפרה לאח שלה על קשר רומנטי שיצרה במעון, תחילה הוא שמח מאוד, אך בהמשך התבררה לו תמונה עגומה - הקשר הוא עם מטפל במעון, כלומר מהווה לכאורה אונס.

אחיה של נ' פנה למוסד ושטח בפניהם את המקרה. לטענת האח, המעון עצמו סירב להגיש תלונה בתחילה עד להתערבות הפיקוח של משרד הרווחה. בהתכתבות ווטסאפ של עובד סוציאלי עם הדיירת עצמה עולה נראה שהוא אינו רואה בחומרה את המעשים.

נ' כתבה לעובד הסוציאלי: "תן הוראה שלא יפתחו לו את הדלת של המעון". העובד סוציאלי השיב: "למה, מה אכפת לך שהוא ייכנס למעון ולא יהיה איתך בקשר?" נ': "הוא כמעט אנס אותי, אתה בסדר?". העובד הסוציאלי: "מתי, בשבוע שעבר? אמרת שרצית ללכת איתו לבית מלון".

גם בשיחה עם כאן חדשות העובד הסוציאלי אמר כי מדובר כל "סערה בכוס מים". לאחיה של המתלוננת כתב: "עד שחרבנת לה את המוח, היא מעולם לא טענה שהותקפה מינית". משטרת מחוז ירושלים העבירה את התלונה לבחינת הפרקליטות. המעון בחר שלא להגיב ואת תגובת החשוד לא ניתן היה להשיג.

עו״ד רוני אלוני סדובניק המייצגת את המתלוננת מסרה: ״כל בעל מרות שמנצל את מצוקת התלוי בו לצורך סיפוק צרכיו המיניים הוא עבריין, אך כשמטפל נפשי עושה זאת למטופלת שלו, ביודעין כי הגיעה לטיפול על רקע פוסט טראומה קשה בשל עבירות מין שעברה בגיל חמש, השבר באמון בבני אדם בכלל ובמטפלים עתידיים הוא אדיר, יש לבחון היטב ולחומרה את העבירות הפליליות בהן יואשם בכתב האישום, שכן מעשיו לא פחות חמורים מרצח הנפש״.

עו"ד אלוני סדובניק. צילום: אלכס מורוזוב

ממשרד העבודה והרווחה נמסר בתגובה: "עם היוודע המקרה למשרד הוא הועבר לטיפול עובד סוציאלי לחוק ההגנה על חוסים והמשרד דאג שתוגש תלונה במשטרה. יצויין כי החשוד עזב את עבודתו באופן מיידי. הנושא נמצא בחקירת המשטרה. במקביל המשרד בודק את התנהלות המסגרת כחלק מעבודת הפיקוח".