זירת האירוע, הבוקר

מחבל ניסה לדקור חיילת ליד אריאל - וחוסל

ניסיון פיגוע בצומת גיתי-אבישר: החיילת נאבקה במחבל והדפה אותו. מפקד הכוח ירה בו למוות
כרמל דנגור ורועי שרון
26 בינואר 2021
11:52
עודכן ב 17:24

מחבל ניסה לדקור הבוקר (שלישי) חיילת בצומת גיתי-אבישר שליד אריאל. המחבל נוטרל ומותו נקבע במקום. מתחקיר ראשוני של האירוע עולה כי הוא ניסה לדקור את החיילת כמה פעמים, היא נאבקה בו עם נשקה והדפה אותו. כשהמרחק בין השניים איפשר זאת, מפקד הכוח שעמד בצומת ירה לעברו. אין נפגעים לכוחותינו. מקורות פלסטינים דיווחו כי המחבל הוא עטאללה מוחמד ריאן, בן 17 מהכפר קרוואת בני חסאן.

סמל י', מפקד כיתה בגדוד רם, והלוחמת רב"ט ל' בחטיבת החילוץ וההדרכה שיחזרו את האירוע. רב"ט ל' סיפרה: "תקף אותי ואת המפקד שלי מחבל. דחפתי אותו ונתתי לו מכות נשק. הוא ניסה לדקור אותנו כמה פעמים. המפקד שלי ירה בו כדור וחיסל אותו".

לפני כשבועיים אירע ניסיון פיגוע דקירה במערת המכפלה בחברון. מחבל פלסטיני, תושב העיר 22, ניסה לדקור בסכין את לוחמי משמר הגבול באחת מעמדות הבידוק. הלוחמים לא נפגעו וירו אל פלג גופו התחתון. המחבל נפצע בינוני ופונה לטיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

יום קודם לכן נעצר מחבל פלסטיני בן 51 במחסום קלנדיה בצפון ירושלים לאחר שניסה על פי החשד לדקור במברג את אחד המאבטחים במקום. הכוחות השתלטו על התוקף ולא היו נפגעים. הפלסטיני הגיע ללא אישורי כניסה למעבר הרגלי. כאשר הכוחות מנעו ממנו כניסה, החשוד החל להתפרע, הוא שלף מברג וניסה לדקור מאבטח. החשוד נעצר והועבר לחקירה בכוחות הביטחון.