חיסון לקורונה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מחשבון החיסונים הגרמני קובע - בקצב הזה יחלפו 4 שנים עד שתחוסן כל האוכלוסייה

עד כה יותר מ-1.5 מיליון אזרחים גרמנים, כ-2% מכלל האוכלוסייה במדינה, קיבלו מנה ראשונה של חיסון נגד קורונה. כ-229 אלף איש קיבלו את שתי המנות
דב גיל-הר
26 בינואר 2021
14:33

עד כה יותר מ-1.5 מיליון אזרחים גרמנים, כ-2% מכלל האוכלוסייה במדינה, קיבלו מנה ראשונה של חיסון נגד קורונה. כ-229 אלף איש קיבלו את שתי המנות, לפי לוח המתחסנים המתעדכן של הממשלה. אתר החדשות הגרמני באנגלית The Local ניסה היום (שלישי) לפזר את הערפל סביב בעיית המחסור הקשה בחיסונים.

אם חיסון האוכלוסייה יימשך בקצב הנוכחי, יחלוף זמן רב עד שכולם יחוסנו. למעשה מחשבון תאריכי החיסון קובע כי בקצב הנוכחי ייקח יותר מארבע שנים עד שכולם בגרמניה יקבלו את הזריקות המיועדות להם. עם זאת, הממשלה התחייבה להגביר את קצב התהליך.

"זה לא קורה מספיק מהר עבור אנשים רבים, והייתי רוצה שיהיו יותר חיסונים זמינים", אמר שר הבריאות יאנס ספאן. אז למה זה כל כך לאט?

אחת הסיבות היא ההיצע. בתחילת החודש הודיעה פייזר כי תהיה השהייה זמנית של המשלוחים מסוף ינואר עד תחילת פברואר הנגרמת כתוצאה מהרחבה בתהליכי הייצור. זה אומר שיש אפילו פחות מנות ממה שסוכם במקור. עקב ההאטה עוכבו פתיחתם של מרכזי חיסון חדשים.

לפי מחשבון תאריכי החיסון שהושק ברשת, ופותח על ידי פיליפ מאוס מאוניברסיטת פיזה, אדם בן 55 שאינו נמצא בקבוצת סיכון גבוהה יכול לקבל את החיסון הראשון שלו בין אוגוסט 2021 לפברואר 2022. אך התנאי הוא שמדי שבוע יחסנו בקצב של 670 אלף מנות חיסון. על פי מכון רוברט קוך, מכסה זו אינה מושגת כרגע. מ-20 בינואר, רק 539,337 אנשים קיבלו מנת חיסון