-
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

בכירים במשרד הבריאות: הארכת הסגר בשבוע לא תספיק

גורמים במשרד מסבירים: אי אפשר לצאת עם 1,200 חולים שמצבם קשה. שום דבר כרגע לא מצליח להוריד את התחלואה • רה"מ ומשרד הבריאות מעוניינים להאריך את הסגר לפחות בשבוע, אך בשל התנגדותו של גנץ אישור המהלך נדחה
גילי כהן ועמיחי שטיין
26 בינואר 2021
20:29

ברקע המחלוקת על הארכת הסגר: גורמים במשרד הבריאות אומרים לכאן חדשות שאם מספרי החולים שמצבם קשה יימשכו גם בשבוע הבא, הם צפויים לבקש הארכה נוספת בסגר. היום (שלישי) פורסמו בחדשות הערב טענותיהם של הגורמים. "אי אפשר לצאת עם 1,200 חולים שמצבם קשה", הסבירו. "שום דבר כרגע לא מצליח להוריד את התחלואה – צריך לחכות שתגיע הירידה אחרי שהחיסונים ישפיעו". 

במשרד הבריאות יש אופטימיות מסויימת שאכן תהיה ירידה במספר החולים שמצבם קשה בשבוע הבא. במשרד מתעקשים כי לא ניתן יהיה לצאת מהסגר במצב כזה, כי המספרים הגבוהים גורמים לעומסים כבדים במחלקות הקורונה בבתי החולים. היום התווספו יותר מ-160 חולים במצב קשה - אחד מהמספרים הגבוהים ביותר בשנה האחרונה. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ומשרד הבריאות מעוניינים להאריך את הסגר בשבוע לפחות, אך בשל התנגדותו של יו"ר כחול לבן בני גנץ, הממשלה לא מכונסת ולכן לא ניתן לאשר את ההארכה. גנץ הציב אולטימטום, לפיו כל עוד הצעת החוק להגדלת הקנסות למפרי הנחיות קורונה לא תאושר - הממשלה לא תכונס. 

בשעות האחרונות הודיעו בכחול לבן שהם יעלו מחר לאישור מליאת הכנסת את התקנות על הסגר - ויתנגדו להארכתו. במפלגתו של גנץ הסבירו שהסיבה לכך היא ההסכם שנוצר בין החרדים לליכוד, שלטענתם מרוקן מתוכן את הצעת החוק שמבקשת להגדיל את הקנסות בצורה משמעותית. עדיין לא ברור מתי יתקיים דיון בממשלה בנושא הסגר, במקרה שהוא לא יוארך יש צורך להחליט כיצד יוצאים ממנו. הכוונה היא לקיים את הדיון ביום חמישי, אך טרם הושגו הסכמות בין הצדדים.