אקו

בחירות העורכים - כאן 88 | 26.1.2021

עדכון אחרון - 26.1.2021
מערכת כאן
27 בינואר 2021
13:18

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

אביב בכר ורועי חרמון – טיפה של אומץ

בדצמבר ראה אור אלבום הבכורה של אביב בכר (אחרי שנים עם הדס קליינמן והפקה וכתיבה עבור אחרים). האלבום הופק יחד עם המוזיקאי רועי חרמון, שגם משתתף בשיר האחרון - "טיפה של אומץ". זה שיר מוטיבציה שקורא לקחת סיכונים ולנסות בכל הכוח לסובב את הגלגל, להפוך את המזל - בטענה שרק האדם עצמו יכול באמת לשנות ולהתמודד עם סיטואציות לא פשוטות, למרות כל הקשיים, גם אם נראה שאתה לבד מול ענקים.

"זה כמו טיפה אחת בים, כשהיא נפרדת היא לבד מול איתני הטבע”

אקו - קארמה

אקו, אחת הבשורות הטובות של סצינת ההיפ הופ הישראלית בשנים האחרונות, ממשיכה להיות קול נשי בולט ומרענן שמעצב מחדש את מה שחשבנו שאנחנו יודעים על היפ הופ כחול-לבן. השיר החדש "קארמה", שיצא החודש, משכיח לרגע את שגרת הקורונה (אפשר ליהנות מאווירת הפאנק-דיסקו שלו גם אם אנחנו בבית בפיג'מה). אקו כתבה את המילים, וללחן שותפים רועי ראמי ומתן אגוזי (שאחראי גם על שורת הבס המצויינת בשיר). התוצאה הסופית היא זריקת אופטימיות שהיא אנטיתזה לחורף ולמגפה. 

Foo Fighters - Waiting On a War

דייב גרוהל מפחד ממלחמות. חשש עמוק מטילים בשמיים וחיילים בחצר האחורית שלו, כבר שנים. ילדותו בשנות ה-80 הייתה “אפופה עננה אפורה של עתיד חסר-תקווה”, לדבריו. שנים עברו מאז, ועכשיו גרוהל כבר אב בעצמו לילדה בת 11, ששאלה אותו יום אחד: “אבא, האם תהיה מלחמה?”. ליבו צנח באותו רגע, ואותן חרדות שהיו לו לפני 40 שנה חזרו בבת אחת, רק הפעם בשביל בתו הארפר. הוא כתב את השיר Waiting on a War באותו היום והקדיש לה אותו: “מגיע לה עתיד. לכל ילד מגיע”. 

Tim Bernardes Feat. Gal Costa – Baby

המוזיקאי הברזילאי הצעיר טים ברנרדס התחנך על מוזיקת הטרופיקלה, תנועת האמנות הברזילאית שבאה לידי ביטוי בעיקר במוזיקה (אך לא רק) בברזיל בסוף שנות השישים והונהגה, בין היתר, בידי יוצרים כמו קאטנו ולוסו וגל קוסטה. לדבריו, אחד השירים שהוא ממש אהב בז'אנר, ששילב בין פסיכדליה ומקצבים ברזילאים, היה Baby שכתב ולוסו והתפרסם במיוחד בגרסה של קוסטה ב- 69. לכן הוא החליט באלבומו החדש לקוד קידה לז'אנר ולשיר ולארח את קוסטה בת ה-74, לדואט ולביצוע מחודש. 


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים