הפסיכולוג מובא להארכת מעצר

מעצרו של הפסיכולוג החשוד בעבירות מין הוארך בחמישה ימים

החשוד הודה ברוב העבירות המיוחסות לו • נציג המשטרה: "חומר החקירה מלמד כי ייתכנו מתלוננות נוספות" • עורך דינו: "כל דבר לאירוע נוסף – לא היה ולא יהיה"
ורד פלמן
28 בינואר 2021
12:31

מעצרו של הפסיכולוג הקליני החשוד בביצוע עבירות מין במטופלת כבת 20, הוארך היום (חמישי) בחמישה ימים. עם זאת, זהותו נותרה אסורה בפרסום. בין השאר הוא חשוד בייצוא, ייבוא, סחר ואספקת סמים, בעילת אישה במצב המונע הסכמה ומעשה מגונה תוך ניצול יחסי מטפל-מטופל.

הפסיכולוג הודה במרבית העבירות המיוחסת לו. נציג המשטרתי אמר בהארכת המעצר כי החשוד "מודה כי הכיר את תופעת הניתוקים של המתלוננת ולא להיות נוכחת באירוע מיני שהיא עוברת. הגירסא שלו לא מתיישבת עם הרצון להציג את זה עם הסכמה מדעת. חומר החקירה מלמד כי ייתכנו מתלוננות נוספות, לפחות אחת". 

עו"ד יהודה שושן המייצג את הפסיכולוג אמר אחריה דיון: "מדובר באירוע שהוא לא נוח לאף אחד מהצדדים. ליבי עם המתלוננת והמשיב שלמעשה הוא אדם מוכר בארץ ובעולם. לצערנו, יש אירועים שבהם שיקול הדעת שלך מוטעה. מזה לקחת לקיום יחסי שלא בהסכמה – זה מרחיק לכת. אני בטוח שגורמי החקירה יעשו עבודתם נאמנה ויגיעו למסקנה שהאירועים נעשו בהסכמה מודעת. כל דבר לאירוע נוסף – לא היה ולא יהיה". 

אתמול נעצר בירושלים הפסיכולוג, כבן 60. המשטרה בודקת חשד לכמה אירועים נוספים בחודשים האחרונים. הנפגעת העבירה למשטרה שתומך בטענותיה כי הפסיכולוג ביצע בה את העבירות, והיא הסכימה לערוך עימו עימות, שצפוי להתקיים בימים הקרובים. הנפגעת הייתה עדת ראיה לרצח של שירה בנקי במצעד הגאווה ב-2015, והגיעה לפסיכולוג כדי לקבל טיפול, בין היתר בעקבות האירוע. סיבה נוספת בגינה הגיעה אליו הצעירה לטיפול - על רקע פגיעה מינית בילדות.