וופאא עבאהרה ורביע כנעאנה

"דקר פעמים רבות בסכין לשחיטת כבשים": הגרוש של וופא עבהארי נאשם ברציחתה

בכתב האישום נאמר כי בין בני הזוג היה סכסוך מתמשך והרצח היה על רקע אי שביעות רצונו של כנאענה מפירוק המשפחה • הוא נאשם גם בתקיפת קטין, גרימת חבלה, שיבוש מהלכי משפט, איומים ועבירות נוספות
חן ביאר
28 בינואר 2021
12:59

הפרקליטות הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד רביע כנאענה, בן 41 מעראבה, בגין רצח בנסיבות מחמירות של גרושתו וופא עבהארי. בנוסף הוא נאשם בתקיפת קטין, גרימת חבלה, שיבוש מהלכי משפט, איומים ועבירות נוספות. בכתב האישום נאמר כי בין בני הזוג היה סכסוך מתמשך והרצח היה על רקע אי שביעות רצונו של כנאענה מפירוק המשפחה.

לפי כתב האישום, במהלך שנות נישואיהם, נהג כנאענה לצעוק על גרושתו, לאיים עליה ולנהוג בה בנוקשות ואלימות. בחודש מרץ 2019 עזבה עבהארי את ביתם המשותף והחליטה להתגרש מהנאשם. בעקבות סכסוך המשמורת היא ובנותיהם הן הופנו למקלט חירום, שם הן שהו כ-10 חודשים. שם הושלם הליך הגירושין.  

בחודש יולי 2020 ניתן צו משמורת זמני הקובע כי הבנות ישהו במשמורת הנאשם בבית המשותף במהלך סופי השבוע, וזאת בהתאם למתווה מוסכם שהושג בין הנאשם למנוחה. עם זאת, בתחילת אוקטובר 2020 הפר הנאשם את הצו. על רקע הנושא, היכה את אחת מבנותיו הקטינות, והוצא נגדו צו הגנה.  

בחודש נובמבר התקיים דיון בבית הדין השרעי בסחנין בעניינם של השניים. כנאענה יצא מאולם הדיונים, ונסע לכיוון עראבה. הוא הגיע לכיכר וחיכה לעבהארי כדי להתנגש ברכבה. לאחר כמה דקות, כשהיא הגיעה למעגל התנועה, התנגש במכוון בצד ימין של מכוניתה, שנעצרה. הוא יצא מרכבו עם סכין לשחיטת כבשים, קפץ מעל מכסה המנוע של רכב המנוחה ונעמד בפתח הדלת. הוא דקר אותה בליבה, ולאחר מכן דקר אותה 12 פעמים נוספות בגבה. 

בשלב מסוים, הצליחו האזרחים להוציא את הנאשם, או אז הוא הניף את הסכין לעברו של אזרח, ואיים עליו: "אף אחד שלא יתקרב אליי עכשיו אני אדקור אותך". לאחר האירוע נמלט הנאשם מהמקום ונעצר כעבור שלושה שבועות.