-
צילום: ערוץ הכנסת

הוסרו ההתנגדויות: הכנסת תכונס בראשון להעברת חוק הקנסות

יו"ר הכנסת הודיע כי המליאה תכונס להעביר את החוק בקריאה שנייה ושלישית. לאחר מכן צפויה ישיבת ממשלה על הארכת הסגר
עמיחי שטיין
29 בינואר 2021
10:09

בעקבות פנייתו של יושב ראש הכנסת יריב לוין לסיעות הבית, הוסרו היום (שישי) ההתנגדויות לכינוס המליאה ביום ראשון כדי להצביע בקריאה שנייה ושלישית על החוק להעלאת הקנסות על מפירי הנחיות הקורונה. המליאה תכונס בהסכמה ביום ראשון בשעה 14:00, כדי שכחול לבן תתמוך בהארכת הסגר. לאחר מכן צפויה ישיבת ממשלה על הארכתו.

יושב ראש כחול לבן בני גנץ התעקש כי אם לא תהיה אכיפה שוויונית, לא יהיה סגר כלל. גורמים בממשלה תקפו את התנהלות גנץ ואמרו כי מדובר ב"טירוף". לדבריהם, "התחלואה גבוהה - והסגר יפוג ביום ראשון בחצות". גם אחרי שחוק הקנסות יאושר, בכחול לבן לא מבטיחים שיתמכו בסגר מהודק, וסביר שידרשו הקלות.

אתמול הליכוד נכנעה לדרישת כחול לבן והודיעה שתתמוך בהגברת הקנסות. זאת אחרי שראש הממשלה בנימין נתניהו הפעיל בימים האחרונים מסע לחצים מסיבי על ראשי המפלגות החרדיות כדי שיסכימו לאשר את החוק.

בשיחה עם ראשי הסיעות החרדיות אמר נתניהו כי הליכוד עלול להיפגע בבחירות אם החוק לא יאושר. לטענת גורמים שעודכנו בפרטי השיחה, ראש הממשלה זעם וחלק מהשיח הגיע לכדי צעקות. לטענת נתניהו, גנץ עשה קמפיין משמעותי סביב החוק הזה, ואסור לאפשר לו זאת. לפי גורם אחר, ראש הממשלה האשים את גנץ כי הוא כביכול מרוצה מהתחלואה הגבוהה, רק משום שהיא פוגעת בליכוד.