ארכיון
צילום: דוד כהן, פלאש 90

גנץ: מי שלא יתחסן - יכול להיות שיחולו עליו הגבלות

שר הביטחון: עובדים על תוכנית יציאה שתיתן תיעדוף למחוסנים ולערים ירוקות. עוד כתב גנץ: "אם לא תהיה אכיפה – לא יהיה סגר. דין ביתר עילית כדין הרצליה" • ראש הממשלה שוחח עם מנהיגי יוון, סלובניה ורומניה ועידכן אותם על ההתמודדות הישראלית עם הקורונה
גילי כהן ויערה שפירא
29 בינואר 2021
16:27
עודכן ב 16:58

שר הביטחון בני גנץ כתב היום (שישי) בעמוד הפייסבוק שלו כי "אנחנו שוקדים על תוכנית יציאה שתיתן תיעדוף למחוסנים ולערים ירוקות. מי שבוחר לא להתחסן - צריך לדעת שיכול להיות שיחולו עליו הגבלות".

ביחס לקרב על האכיפה במגזר החרדי אמר גנץ כי "אחרי מאבק בלתי מתפשר, נעביר ביום ראשון את חוק האכיפה השוויונית שיאפשר סגירה של מוסדות שפתוחים בניגוד להנחיות. כפי שאמרתי לכל אורך הדרך, אני לא מתכוון להתפשר בעניין. אם לא תהיה אכיפה – לא יהיה סגר. דין ביתר עילית כדין הרצליה". 

"אחרי העברת החוק, הממשלה תתכנס ביום ראשון", הוסיף גנץ. "אם תימשך מגמת ההתייצבות בירידה בתחלואה - ניתן יהיה לבצע הקלות מסוימות בסגר". לדברי גנץ, תוכנית היציאה שהוא מגבש תכלול בין השאר תו ירוק למחוסנים ופתיחה דיפרנציאלית של העסקים. 

ראש הממשלה נתניהו שוחח היום עם מנהיגי יוון, סלובניה ורומניה בנושא ההתמודדות עם מגיפת הקורונה. נתניהו עידכן אותם בהתקדמות מבצע החיסונים בישראל והציע שיתופי פעולה בנושא.